Copy
KUKERANNA 2014

KUKERANNA JOOGALAAGER

1 - 5 august, 2014


 
Tere suvitajad! 

Eestimaa üürike ja seetõttu kuldaväärt suvi terendab silmapiiril. Minu pere (pluss meie koerad) asuvad Kukeranna vahet traalima juba maikuus. Kuigi ma ise olen (liiga) palju aastaid kodumaalt eemal veetnud, on minu jaoks alati suve ja Kukeranna vahel võrdusmärk. Pole suve ilma Kukerannata, ja Kukeranda ilma suveta - nii võiksin heietada veel mõnda aega. 
Jooga iseenesest ei vaja spetsiaalseid tingimusi või olustikku, jooga saab sind toetada igal aastajal ning kõigis sinu eluvalikutes ja situatsioonides. Ja siiski - mõte suvest ja Kukerannast koos joogaga, toob naeratuse suule ning paneb unistama ja ootama. 

See aasta on kolmas ring Kukeranna joogalaagrile. Minu salasoov on venitada laagrit nädalavahetuse olengust pisut pikemaks, et oleks piisavalt aega mahalaadimiseks, lihtsalt olemiseks ning soovi korral enda sisse sügavamale vaatamiseks. Pakun välja plaani alustada reedel (01.08) ning kulgeda jooga ja Kukeranna rütmis kuni teisipäevani (05.08). 
Ma üritan laagri jooksul hoida tasakaalus Yin ja Yang praktikad ehk siis enam vähem võrdselt meditatsiooni, pranayamat (hingamistehnikad) ja rahulikumat (Yin) joogat ning füüsilist ja dünaamilisemat (Vinyasa) joogat. Sinna juurde segan sel aastal neile, kel huvi pisut jooga tausta ja filosoofiat. Kõike parajas mahus, et jääks piisavalt aega puhata ja mängida.  

Allpool peaks kõik detailid kirjas olema, aga kui midagi jääb segaseks, siis võta kindlasti ühendust. 

Päikest, 

Liina + Kukeranna toimkond (ema Thea, isa Tiit, koerad Mette (suur ja sõbralik) ja Kapten Ahab (väike ja norskav).   
KUKERANNA ON ÃœKS MAAGILINE KOHT
Kukeranna asub 10 kilomeetrit enne Virtsut. Kadariku Talu Kuke külas asub nagu nimi ütleb, keset kadakaid ja karjamaid. See on siiani olnud minu pere pelgupaik, nüüd kutsun sindki sinna mõnulema ning hinge ja keha kosutama.

JOOGA ON MIDAGI ÕIGE MÕNUSAT NII KEHALE KUI HINGELE
Kui oled varem teinud, siis tead millest ma räägin. Kui ei ole, siis ära pelga proovida. Mingit ettevalmistust olema ei pea, hästi painduma EI pea, sportlane olema ei pea. Ma kipun erinevaid joogastiile kombineerima, aga üldnimetusena võib seda, mida ma teen nimetada hatha vinyasa joogaks. Kõige olulisem on hingamise ja liikumise kooslus.

MEDITATSIOON ON ISEENDA SEES JA ÜMBER TOIMUVAGA RAHU SÕLMIMINE
Iga teadlik hetk on meditatsioon. Meditatsioon ei ole midagi pidulikku või pühalikku või ülivaimset. Meditatsioon aitab õppida keskenduma, elama rohkem hetkes ja mitte minevikus või tulevikuhirmudes, meditatsioon aitab luua tasakaalu ja hingerahu.

PUHKUS ON SEE KUI LIHTSALT OLED JA TOIMETAD OMA ENESETUNDE JÄRGI
Sa leiad siit küll orienteeruva ajakava, aga ennekõike võta see aeg iseenda jaoks ning tee kaasa täpselt nii palju või nii vähe kui heaks arvad. 

TAIMETOIT EI PEA OLEMA PELGALT KAPSA NÄRIMINE, VAID TÄIESTI ARVESTATAV KULINAARNE ELAMUS
Kinnitan, et nälga keegi tundma ei pea, taimetoidu õige kombineerimine annab sulle kõik vajaliku, puhastades samal ajal organismi. Tegemist ei ole dieedi või detoxiga, vaid teadlikuma ja kasulikuma toitumise "propagandaga"! 

SANGHA ON RÕÕM KOOS OLEMISEST JA TEGUTSEMISEST 
Sangha on Pali ja Sanskriti keelne sõna ning tähendab tõlkes kogukonda/kommuuni (community) ehk gruppi inimesi, kes koos praktiseerivad ning kes teineteist toetavad. 
ELAMINE * OLEMINE * SÖÖK
MAJUTUS
Hoiatan, et elamistingimused on maalähedased. Meie talus on 2 mõnusat aita (1 "lux-ait" laia kaheinimese voodiga; 1 ait ühe kitsa ja ühe kaheinimese voodiga), lakapealne vooditega (6 kohta) ning hulgaliselt ruumi telkimiseks. Kemmerg on hoovipeal, vesi tuleb kaevust, sauna taga on tiik – nii nagu maal ikka! 
Jooga jaoks paneme püsti ilmastiku ja sääsekindla "konstruktsiooni".

SÖÖK
Söök saab samuti olema maalähedane, lihtne, aga tervislik. Kui sul on mingeid erisoove, siis anna eelnevalt teada või võta oma äranägemist järgi iseenda tarvis kaasa, mis vaja.

OLEMINE
Tahan, et sul oleks piisavalt aega lihtsalt olla – lugeda, jalutada, puhata ja mängida…ehk siis kulgeda omas tempos. Meri on 1 kilomeetri kaugusel, olemas on mõned rattad mida saad laenata, õhtuti saab sauna ja tiiki kupsu hüpata. Ãœhesõnaga, suvi maal! 

PÄEVAKAVA
SAABUMINE 01.08 (reede)
Sa võid laekuda reedese päeva jooksul, kasvõi kohe hommikul kui soovid. 
Avalöögi annan reede õhtul
18:00  Jooga
20:00 Õhtusöök

OLEMINE
laupäev/pühapäev/esmaspäev

8:00 - 10:00 hommikujooga (Yin jooga, pranayama, meditatsioon)
10:00 hommikusöök
14:00 lõunasöök
17:00 - 18:30 Vinyasa jooga
19:00 õhtusöök 
ÕHTUTI : saun, jooga-Nidra, joogajuttu, thai jooga massaz, meditatsioon

LAHKUMINE 05.08 (teisipäev)
Ametlik progamm lõppeb lõunasöögiga: 
8:00 - 10:00 hommikujooga
10:00 hommikusöök 
12:00 thai jooga massaz
14:00 lõunasöök 

 
Väike pildigalerii eelmise aasta laagripiltidest avaneb sulle SIIT
HIND
180 €/inimene*  (sisaldab sööki, majutust ja kogu programmi)

NB!! soodushind 150 â‚¬, kui
  • osalesid Kukeranna joogalaagris eelmisel või üle-eelmisel suvel
  • kui registreerud ja tasud 50% osaluspanusest enne 1. juulit
  • kui ööbid oma telgis  
  • kui ühest perest/leibkonnast tuleb rohkem kui üks inimene 
  • kui oled töötu või üliõpilane
* Aidamajutus +5 €/öö/inimene

Kui sa saad siiski tulla vaid nädalavahetuseks (R-P), on hinnaks 150€/120€.

Kohtade (eriti tubaste ööbimiskohtade ) arv on piiratud, seega anna oma osalemissoovist aegsasti teada. Osalemissoovi ja ettemaksu (50%)  ootan hiljemalt 15. juuliks. Aidakohtadele kehtib reegel, "kes ees, see sees"! 
(Liina Tael a/a EE652200001102613640 Swedpank, selgitus “Kukeranna”) 

NB! KUI VÕIMALIK VÕTA KAASA OMA JOOGAMATT JA VOODIRIIDED! 

Kõige lihtsamalt saab minuga ühendust e-maili teel
liina.tael@gmail.com


PÄIKEST! 

Liins

 
Liina jooga FB-s
Liina jooga FB-s
www.liinayoga.com
www.liinayoga.com
Email
Email
Liina jooga
Liina jooga
Share
Forward to Friend
YOGAGYPSY

Our mailing address is:
unsubscribe from this list    update subscription preferences