Copy
Newsletter portálu sancedetem.cz - květen 2019

NEWSLETTER PORTÁLU SanceDetem.cz

Květen 2019


Téma měsíce: 

Hledá se chůva 

Zná to každá rodina. V určitou chvíli cítíme, že se dítě obejde bez naší celodenní péče a dohledu. A začneme se shánět po hlídání. Tradice velí zapojit babičky, jenže ty dnes často ještě pracují nebo mohou bydlet daleko od rodiny. Školky jsou zase přeplněné a dítě nám pohlídají pouze v určitou denní dobu. Jako řešení se nabízí chůva. Ale jak vybrat tu správnou a co by měla umět? 

Užitečné rady najdete v článku Bc. Sarah Asfour, která provozuje agenturu zprostředkovávající chůvy.  

K článku jsme pro vás připravili také videorozhovor s paní prof. PhDr. Lenkou Šulovou, CSc., tentokrát spíše z pohledu samotného dítěte. 

V květnu si nenechte na našich stránkách též ujít: 

Myasthenia gravis u dětí 

Myasthenia gravis (dále MG, myastenie) je závažné autoimunitní onemocnění, které se projevuje svalovou slabostí a unavitelností na základě poruchy nervosvalového přenosu. Patří mezí vzácná onemocnění, vyskytuje se u 200 až 250 případů na milion obyvatel, roční záchyt je v ČR 150 až 180 nových pacientů, z toho 2 až 5 % spadá na děti. 

O neobvyklé nemoci postihující děti i rodiče, jejích projevech a dostupné léčbě se dočtete v článku MUDr. Jiřího Piťhy z Centra myasthenia gravis při neurologické klinice 1. LF UK. 

Stěhování a jeho vliv na dítě 

Většina rodičů si přeje pro své děti to nejlepší. Čelíme ale reálnému světu s jeho výzvami, zkouškami a změnami, včetně změny bydliště. A děti nás následují. Proto je důležité, jak stěhování vnímáme my sami. Je to pro nás životní krok kupředu? Koupě vysněné nemovitosti? Nebo útěk od partnera? Nutný přesun za prací? Reakce na ekonomickou nepohodu rodiny? Jaké jsou naše vlastní pocity? Radost? Těšení se? Nejistota? Strach? 

Tak zahájila článek o dopadech stěhování na dětskou psychiku psychoterapeutka Mgr. Jitka Herzánová. 

Upozorněte své klienty na portál Šance Dětem, který nabízí řadu užitečných informací, jak řešit náročné situace. O balíček kartiček velikosti vizitky, který vám pošleme zdarma, požádejte na nazory@sancedetem.cz. 
 
 

Pohodové vykročení z jara do léta přeje 

Redakce portálu Šance Dětem  

Web
Web
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
YouTube
YouTube

© 2019 Obecně prospěšná společnost Sirius, o.p.s.,

aktualizovat údaje pro zasílání 
pro odhlášení z odběru newsletteru klikněte zde

Email Marketing Powered by Mailchimp