Copy
GRANT THORNTON NEWSLETTER
Vážení čtenáři,
 
výplata zisku společníkům nikdy nebyla „jen tak“, musí být provedeno několik testů, aby bylo potvrzeno, že je možné zisk vyplatit. A aby toho nebylo málo, tak nově přibyla podmínka zápisu do evidence skutečných majitelů. Nesplnění podmínek může jinak radostnou událost pěkně znepříjemnit. V našem úvodním článku si přečtěte, co vše musíte udělat, aby výplata proběhla hladce.
 
Naše další dva články se věnují vztahům s Velkou Británií po Brexitu. První z nich vás jistě zaujme, pokud u nás zaměstnáváte, či v rámci vyslání přijímáte, britské občany. Dozvíte se důležité informace z pohledu daní a sociálního a zdravotního pojištění. V druhém článku si můžete přečíst o možnostech předávání osobních údajů s Velkou Británií z pohledu jejich ochrany.
 
V dalších dvou článcích řešíme dva zajímavé nedávné rozsudky. První z nich považuje krátkodobý pronájem přes Airbnb za podnikání a druhý z nich řeší skutečného vlastníka úroků v případě, kdy byly vypláceny tichému společníkovi sídlícímu v daňovém ráji.
 
dalším článku se dozvíte o připravované novele v oblasti investičních pobídek, jejímž cílem je podpořit projekty zpracovatelského průmyslu s vysokou přidanou hodnotou. Poslední článek se zabývá aktuální novelou zákona o daních z příjmů. Podívejte se, co už je pro rok 2022 schváleno.
 
V sekci zajímavostí od našich zahraničních kolegů ze sítě GT můžete najít další články.V Rakousku zavedli nová pravidla pro Kurzarbeit. Shrnutí pravidel platících od 1. 7. 2021 najdete v přehledném článku. Pokud máte/plánujete pobočku v Polsku a potřebujete tam najmout zaměstnance, jistě oceníte průvodce na rok 2021, který na toto téma připravili naši polští kolegové.
 
Přejeme vám krásné čtení.
ČLÁNKY
Archiv článků
NOVINKY
Archiv novinek
GT TALKS
Poslechněte si minulé díly
ZAJÍMAVOSTI ZE ZAHRANIČÍ
DAŇOVÝ KALENDÁŘ
24.09.2021 | Spotřební daň
Splatnost spotřební daně z lihu za červenec 2021.
27.09.2021 | DPH
Souhrnné hlášení za srpen 2021.
27.09.2021 | DPH
Podání přiznání a zaplacení daně za srpen 2021 plátců s měsíčním zdaňovacím obdobím.
27.09.2021 | DPH
Podání kontrolního hlášení za měsíc srpen 2021.
27.09.2021 | Spotřební daň
Podání přiznání za srpen 2021, podání přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů, zelené nafty a technického benzinu a mazacích olejů za srpen 2021 (pokud vznikl nárok).
27.09.2021 | Energetické daně
Daňové přiznání a splatnost daně z plynu, pevných paliv a elektřiny za srpen 2021.
30.09.2021 | Daň z přidané hodnoty
Poslední den lhůty pro podání žádosti o vrácení DPH z/do jiného členského státu podle § 82 ZDPH.
30.09.2021 | DPH
Daňové přiznání a splatnost daně k OSS.
30.09.2021 | Daň z příjmů
Odvod částek zajištění daně za srpen 2021.
30.09.2021 | Daň z příjmů
Odvod daně vybíraných srážkou podle zvláštní sazby daně za srpen 2021.
30.09.2021 | Pojistné na důchodové a nemocenské pojištění
Odvod daně vybíraných srážkou podle zvláštní sazby daně za srpen 2021.
08.10.2021 | Zdravotní pojištění
Splatnost zálohy na pojistné na zdravotní pojištění OSVČ za září 2021 (splatnost od 1. dne kalendářního měsíce, na který se platí, maximálně do 8. dne následujícího kalendářního měsíce).
https://www.facebook.com/GrantThorntonCzechRepublic/
LinkedIn
GT Talks
YouTube
Home
Instagram
© 2021 Grant Thornton Czech Republic a.s. All rights reserved.

'Grant Thornton' refers to the brand under which the Grant Thornton member firms provide assurance, tax and advisory services to their clients and/or refers to one or more member firms, as the context requires. Grant Thornton International Ltd (GTIL) and the member firms are not a worldwide partnership. GTIL and each member firm is a separate legal entity. Services are delivered by the member firms. GTIL does not provide services to clients. GTIL and its member firms are not agents of, and do not obligate, one another and are not liable for one another’s acts or omissions.
 
Informace obsažené v této publikaci mají obecnou povahu. Skupina Grant Thornton a její zaměstnanci a spolupracovníci neodpovídají za jakékoliv jednání učiněné na základě uvedených informací. Jakékoliv Vaše kroky učiněné na základě této publikace doporučujeme vždy odborně konzultovat.

Chcete změnit způsob přijímání těchto e-mailů?
Můžete upravit své předvolby nebo odhlásit odběr
Prohlédnout si tento e-mail ve svém prohlížeči


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Grant Thornton Czech Republic · Pujmanové · 1753/10a · Praha 4 140 00 · Czech Republic