Copy
Daňové novinky a odborné články přímo do Vaší e-mailové schránky.
Nezobrazuje se vám tento email správně? Zobrazit v prohlížeči.

F&P Info 01/2017

Daňové novinky a odborné články přímo do Vaší e-mailové schránky
13/01/17 | Fučík & partneři, s.r.o.

Prokazování původu majetku

Připravili jsme pro Vás nové aktuální téma zaměřené na problematiku nově schváleného zákona o prokazování původu majetku, který umožňuje finanční správě prověřovat výši příjmů deklarovaných v daňovém přiznání s ohledem na skutečnou spotřebu a růst jmění.
Více...

TOP články

Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v letitém sporu Českého rozhlasu

Letitý spor mezi Odvolacím finančním ředitelstvím a Českým rozhlasem se blíží k svému rozuzlení. Nejvyšší správní soud v Brně obdržel odpověď od Soudního dvora Evropské Unie (SDEU) na jím položenou předběžnou otázku ohledně posouzení předmětu zdanitelného plnění v případě poskytování rozhlasového vysílání za tzv. koncesionářský poplatek.
Více...

Změny ve mzdách od 1.1.2017

Letošní začátek roku nepřinesl rozsáhlé změny v pracovním právu ani ve způsobu zdanění mzdy nebo v odvodech na sociální a zdravotní pojištění. Koncepční novela zákoníku práce jakož i další změny v oblasti pracovního práva jsou v různých stadiích projednávání v Poslanecké sněmovně České republiky a lze očekávat, že nabydou platnosti během roku 2017 nebo od roku následujícího.
Více...

Daň z nemovitých věcí – zpevněné plochy a jejich užití k podnikání

I když rok 2017 nepřináší z pohledu daně z nemovitých věcí žádné velké změny, měli by mít podnikatelé i přesto oči otevřené.
Důvodem je skutečnost, že s výkladem některých pojmů bývá v praxi problém a podnikatel je potom postaven před nesnadný úkol, jak jeho stav správně zohlednit v rámci daňového přiznání.
Více...

Novinky

E-shopy spadnou od 1. března 2017 pod EET

Ministr financí Andrej Babiš na konci roku minulého roku slíbil, že bude do Zákona o evidenci tržeb zavedena výjimka a EET se e-shopů týkat nebude. Na konci listopadu toto tvrzení upřesnil a uveřejnil, že by se tato výjimka měla týkat všech plateb platební kartou z domu.
Více...

Ústavní soud částečně vyhověl návrhu skupiny senátoru na zrušení některých ustanovení kontrolního hlášení

Ústavní soud dal nedávno částečně za pravdu skupině opozičních senátorů. Ve svém rozhodnutí uvedl, že daňové formuláře musí být stanoveny vyhláškou Ministerstva financí, nikoliv pouze rozhodnutím státní správy.
Více...

Sazba DPH u novin a časopisů

Prezident nepodepsal novelu zákona o dani z přidané hodnoty, kterou mělo dojít k přeřazení novin a časopisů z první do druhé snížené sazby. 
Více...

EET po měsíci od spuštění a počátek kontrol Finanční správy

V prvním měsíci svého fungování zaznamenala EET dva výpadky, 13.  a 31. prosince. V prvním případě se vracely datové zprávy s technickou chybou, tržby nebylo možné vůbec zaevidovat.
Více...

Ústavní soud dal částečně za pravdu skupině opozičních senátorů

Ústavní soud částečně vyhověl návrhu skupiny senátoru na zrušení některých ustanovení kontrolního hlášení. Ve svém rozhodnutí Ústavní soud rozhodl, že daňové formuláře musí být stanoveny vyhláškou Ministerstva financí, nikoliv pouze rozhodnutím státní správy.
Více...

Blog

Založili jsme blog, abychom Vám mohli nabídnout odlehčenější názory a jiné pohledy na problematiku daní, auditu atp. Máte-li zájem, budeme velice rádi, pokud se zapojíte do dikuzí. Těsíme se na Vaši zpětnou vazbu, názory a komentáře.

JAKÝ BUDE ROK 2017?

Taky jste všem popřáli šťastný a veselý nový rok? Pokud jsme si to všichni přáli a toto své přání umocnili, tím, že jsme to přáli i všem okolo sebe, tak pak přece musí rok 2017 být šťastný a veselý?
Více...
Všechny články blogu naleznete zde.

Fučík & partneři, s.r.o.
Klimentská 1207/10
110 00 Praha 1

T: +420 296 578 300
F: +420 296 578 301
E: ff@fucik.cz

Copyright © 2017 Fučík & partneři, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.