Copy
Annetustest, jõulukaardi konkursist ning noorsootöötajate koolitustest.
Eesti LGBT Ühingu logo
Toeta meid »
Follow on Twitter Jälgi meid Twitteris
Friend on Facebook Jälgi meid Facebookis
Forward to Friend Saada sõbrale
Aasta lõpus on mõnus head teha

Aitäh kõigile, kes on rahaliselt ja muul moel Eesti LGBT Ühingut ning OMA Keskust toetanud! OMA Keskuse novembri ja detsembri kulud on nüüdseks kaetud, kõiki teie jõulukuul tehtavaid pisikesi ja suuremaid kingitusi kasutame algava aasta kulude katteks. Detsembris ootame teid osalema meie noorsootöötajate täiendkoolitustel ning jõulukaardi konkursil!

Täpsema info, detsembrikuu sündmused ja muu aktuaalse leiad altpoolt.

Soovime kõigile südantsoojendavat jõuluaega! 

Eesti LGBT Ühing

 
Foto: Eesti LGBT Ühingu tänupiparkoogid

 
Jõulud on heategevuse aeg

Armsad sõbrad, aitäh teile senise toetuse eest! Saime tänu annetustele kokku piisava summa, et tasuda novembri ja detsembri üür ning kommunaalkulud. Suur tänu kõigile, kel oli võimalik väikse või suure summaga OMA Keskust toetada ning rõõmustame, kui mõtlete meie peale ka praegusel jõulu- ja heategevusajal! OMA Keskuse üüri ja kommunaalide tasumiseks on ka uuel aastal teie annetused äärmiselt vajalikud. Eesti LGBT Ühing on alates 1. jaanuarist 2014 tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas. See tähendab, et annetades 2014. aasta jooksul, saate tuludeklaratsiooni täites annetatud summa oma maksustamisperioodi tulust maha arvata! Täpsema info leiate siit. Soovitame lugeda ka Urmo Kübara artiklit "Heategevus-ostjast heategevus-investoriks", mis räägib (püsi)annetuste olulisusest.

 

Avame jõulukaardi konkursi

Eesti LGBT Ühing kuulutab välja elektroonilise jõulukaardi konkurssi. Ootame jõulukaardi terviklahendust kujundust koos pühadesooviga. Kaardil tahaksime näha soojust ja vaimukust, aga ka julgust ja eristumist. Jõulukaartide kujundusi ootame 14. detsembriks e-mailile ele-reet[at]lgbt.ee. Võitja valitakse välja hiljemalt 18. detsembril. Lõplik ja viimistletud lahendus töötatakse välja koos võitjaga. Vaata täpsemat infot siit!
Pilt: Eesti LGBT Ühingu jõulukaart 2013
 

 
Foto: Eesti LGBT Ühingu koolitus 

 
Eesti LGBT Ühing koolitab noorsootöötajaid

8., 9. ja 11. detsembril toimuvad vastavalt Tallinnas, Tartus ja Rakveres ühepäevalised täiendkoolitused noorsootöötajatele, mille eesmärk on suurendada noortega töötavate spetsialistide teadlikkust inimõigustest, soonormidest ja LGBT temaatikast. Täiendkoolitus on osa Eesti LGBT Ühingu, Eesti Noorsootöötajate Ühenduse ja Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari ühisprojektist, mille tulemusena oskavad noorsootöötajad luua noortele turvalisema ja toetavama kasvukeskkonna, vähendades negatiivsetest hoiakutest tulenevat diskrimineerimist ja ebavõrdsust. Veel on vabu kohti – registreeru ise või teavita tuttavat noorsootöötajat! Lisainfo leiad siit.
 

 
 

SÜNDMUSED

TALLINN

07.12 Samasooliste vanematega perede kohtumisõhtu
10.12 Inimõiguste päev
10.12 Lühifilmi "Roosa kampsun" esilinastus
10.12 Eetris Triangel: HIVi/AIDSi teadlikkus
11.12 Lauamänguõhtu | Yatzy ja Bismarck
12.12 Eesti LGBT Ühingu tänuüritus (kutsetega)
13.12 Vestlus: siin- ja sealpool sood | Laupäevane vestlus filmiga
20.12 Geikristlaste Kogu jõulujumalateenistus
22.12 Gender and sexuality by Lic. Gustavo Soto
24.12 Eetris Triangel: LGBT kogukond ja jõulud

Pühapäeviti Geikristlaste Kogu palvus


 
TARTU
10.12 Eetris Triangel: HIVi/AIDSi teadlikkus
13.12 Vikerruumi jõulupidu Gen Klubis
24.12 Eetris Triangel: LGBT kogukond ja jõuludRAPLA
08.12 Nõustamine võrdse kohtlemise teemal
(info ja registreerimine: 626 9059; info@svv.ee)JÕGEVA
15.12 Nõustamine võrdse kohtlemise teemal
(info ja registreerimine: 626 9059; info@svv.ee)
MEEDIA
21.11 PÖFFi eriprogrammis näeb LGBT-teemalist filmi katoliiklikust Poolast
26.11 "RADARI" VIDEO: perekond, kus lastel on kaks ema
28.11 Valtava saavutus: Tasa-arvo kasvoi nyt kansalaisista, ei poliitikoista tai puolueista
04.12 Juhtkiri: Mobiliseerimise preemia
04.12 Luukase missioonipreemia andmine SAPTK-le tekitas Lauristinis hämmingut
04.12 Geisõber muudab maailma

05.12 Inimõiguste keskus taunib missioonipreemia andmist Vooglaiu sihtasutusele: nad mobiliseerisid suure rahvahulga alusetult hirmu külvates


BLOGI
02.12 Kristel Rannaääre ILGA-Europe koolitusest: "Kuidas ma sattusin Ljubjanas südaöisele feministide marsile"  


AKTUAALNE

Avaldame nördimust, et Aadu Luukase missioonipreemia anti sellel aastal sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Leiame, et tegevus, mis väärtustab inimesi ja perekondasid vaid valikuliselt, ei aita kaasa ühiskonna tasakaalustatud arengule ega elukvaliteedi parandamisele. Ka Eesti Inimõiguste Keskus taunib missioonipreemia andmist sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

OMA Keskus, mis oli varasemalt avatud ka ühel laupäeval kuus, on nüüdsest lahti vaid argipäeviti harilikel aegadel: E–K 14:00–17:00 ja N–R 14:00–20:00.

Kirjutamisel on uurimistöö Euroopa Liiduga liitumise mõjudest Eesti LGBT kogukonnale. Koostaja Utrechti Ülikoolist otsib inimesi, kes oleks valmis andma intervjuu oma tajust selle kohta, mis muutused on toimunud tema elukvaliteedis, kaitse ja teenuste pakkumises LGBT kogukonnale. Intervjuud toimuvad konfidentsiaalselt. Osalema on oodatud nii need, kes oma elukogemuse põhjal saavad võrrelda eluolu enne ja pärast ELiga liitumist kui ka noored, kes on valmis kommenteerima praegust olukorda. On hea, kui on valmidus anda intervjuud inglise keeles, aga vajadusel leitakse tõlk abiks. Intervjuud toimuvad kuni 23.12.2014, eelistatavalt Tartus. Kontakt: Corine, c.schans[at]ucr.nl.

Tuleval kolmapäeval, 10. detsembril tähistab maailm inimõiguste (ja ka loomaõiguste) päeva! Samal päeval esilinastub ka Moonika Siimetsa lühifilm "Roosa kampsun", mis küsib läbi kõverpeegli, miks hullutab Eesti ühiskonda tänavu enim geiks olemine ja sellega seonduv. Peaosas mängib Henrik Kalmet. Vaata filmi treilerit siit!

Soome parlament hakkab abieluvõrdsuse seadust menetlema! Parlament toetas 28. novembril abieluvõrdsuse saavutamiseks korraldatud kodanikualgatust, millega koguti üle 160 000 allkirja abieluvõrdsuse toetuseks. Kuigi läbida tuleb veel mitmeid etappe, komisjone ja lugemisi, siis on see selge märk toetusest ja hoiame pöialt edaspidiseks. 


Copyright © 2014 Eesti LGBT Ühing, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Ma ei soovi enam uudiskirja | Muuda oma seadistusi