Copy
Kooseluseadusest, meeleavaldustest, isiklikest lugudest ja LGBT raadiosaatest.
Eesti LGBT Ühingu logo
Toeta meid »
Follow on Twitter Jälgi meid Twitteris
Friend on Facebook Jälgi meid Facebookis
Forward to Friend Saada sõbrale
Tere, hea Eesti LGBT Ühingu sõber!
 
Mõne päeva pärast jõuab kooseluseadus 2. lugemisele. Kui Sa veel seda teinud ei ole, kirjuta palun kindlasti riigikogu liikmetele, et neid teavitada, miks see seadus oluline on. Saada oma mõtted ja isiklikud lood ka meile, et saaksime need ühingu kanalites avaldada ning seeläbi mõistetavamaks teha, et tegu on päris inimeste päris eludega. Soovime Sulle pühapäevaks jõudu jääda rahulikuks ja väärikaks. Kuidas oma meelsust väljendada?  Ühine sotsiaalmeedia kampaaniaga kooseluseaduse toetuseks, levita infot ning jälgi meie Facebooki lehelt uudiseid! Vabal hetkel soovitame tutvuda uue LGBT raadiosaatega "Triangel".

Täpsema info, oktoobrikuu sündmused ja muu aktuaalse leiad altpoolt.

Aitäh huvitumast ning kohtumisteni

Eesti LGBT Ühing

 
Kooseluseadusest ning
meeleavaldustest

Kooseluseadus jõuab teisipäeval, 7. oktoobril teisele lugemisele. Eelnõu uue versiooni ning parandustega saad tutvuda siin. Kolmas lugemine on planeeritud 9. oktoobrile. Tuletame meelde, et on väga oluline, et Sa annaksid riigikogu liikmetele teada, miks on Sinu jaoks tähtis, et kooseluseadus vastu võetaks. Paljud riigikogu liikmed olid tänulikud kirjade eest, mille nad said enne esimest lugemist. Meie isiklikud lood aitasid mõista, miks ja kellele on kooseluseadust vaja, ning said nii mõnegi saadiku puhul hääletamisel otsustavaks!

Palun, ärge unustage riigikogu liikmetele kirjutamast hiljemalt 6. oktoobriks aadressil riigikoguliikmed@riigikogu.ee.Pühapäeval, 5. oktoobril toimub kooseluseaduse vastaste demonstratsioon. Eesti LGBT Ühingu soovitus on jääda rahulikuks ja väärikaks ning veeta päev kallite inimeste ja positiivsete emotsioonide seltsis. Leiame, et demonstratsioonile minek ei aita kaasa kooseluseaduse menetlemisele, kuna see võimendaks tahtmatult teise poole häält, suurendaks vastandamist ning looks pinnast võimalikele ettearvamatutele episoodidele, millel võib olla negatiivne mõju kaks päeva hiljem toimuvale teisele lugemisele. Alates tänasest on võimalik oma meelsust väljendada sotsiaalmeedias, osaledes Aitäh, aga minu traditsiooniline perekond ei vaja kaitset profiilipildi kampaanias. Lisa oma profiilipildile kooseluseadust toetav märk, kutsu tuttavaid Aitäh-kogukonna ja kampaaniaga liituma ning jälgi jooksvat infot Aitäh-lehel!


 
 
Meie lood

Aitäh kõigile, kes on juba saatnud meile oma isikliku loo! Tänaseks on meieni jõudnud üle 40 kirja geidelt, lesbidelt, biseksuaalsetelt ja transsoolistelt inimestelt ning nende lähedastelt. Meie lood on saanud palju positiivset tagasisidet – need jagatud kogemused on mitmel kõrvalseisjal aidanud paremini mõista inimesi nende ümber ning pakkunud tuge mõnelegi LGBT kogukonna liikmele. Lugudega saad tutvuda ühingu kodulehel, sotsiaalmeedias jagamiseks oleme loonud ka fotoalbumi Facebookis. Uuemad lood lisanduvad jooksvalt. Ootame endiselt ka Sinu mõtteid aadressile lugu@lgbt.ee!
 

 

Foto: Erakogu


Foto: "Triangel"

 
Alustas LGBT raadiosaade
"Triangel"

Generaadios alustas raadiosaade "Triangel", mis pakub arutelu ja meelelahutust LGBT teemadel. Eetrisse hakkab saade minema iga kuu 2. ja 4. kolmapäeval k 1920 ja kuulata saab seda Generaadio veebilehel. Kordus on saatele järgneval laupäeval k 14–15, lisaks kogume toimunud saated järelkuulamiseks arhiivi. Esimene saade käsitles pereks olemist ning kooselu – seadusega või ilma. Järgmine saade läheb eetrisse 8. oktoobril ning  on sedakorda pühendatud LGBT ajaloole. Ühiskuulamine toimub Tartus DD kontoris. Lisainfot "Triangli" kohta leiad veebist ja Facebookist.

 

SÜNDMUSED

TALLINN
09.10 Lauamänguõhtu | Pokker
10.10 Vestlus: siin- ja sealpool sood | Julgus olla mina ise
24.10 Reedeõhtune soojendus filmiga "Kinsey"
Pühapäeviti Geikristlaste Kogu palvus

 

AKTUAALNE

Inimõiguste Keskus korraldab tasuta koolitusi võrdsest kohtlemisest, diskrimineerimisest ja praktikast. Koolitused toimuvad 8. oktoobril k 12–17 Jõhvis Ida-Viru Maavalitsuse III korruse saalis (Keskväljak 1) ning 9. oktoobril k 10–15 Rakveres Villa Theresas (Tammiku 9). Lisainfo ning registreerumine aadressil kaja.seppi@humanrights.ee. Pärast koolitust Rakveres viib nõustamist läbi Võrdõiguslikkuse Voliniku kantselei jurist. Nõustamine toimub k 15.30–18.00 Lääne-Virumaa Keskraamatukogus (Lai 7). Loe nõustamise kohta lisa siit!

ÜRO Inimõiguste Nõukogu kiitis 26. septembril
heaks resolutsiooni, mille eesmärgiks on võidelda seksuaalse orientatsiooni ja sooidentiteedi tõttu vägivalla ja diskrimineerimise ohvriks langemise vastu. ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni seisukohast on resolutsiooni näol  tegemist väga olulise sammuga. Oleme uhked, et ka Eesti hääletas resolutsiooni poolt! Rohkem infot leiad siit.


Copyright © 2014 Eesti LGBT Ühing, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Ma ei soovi enam uudiskirja | Muuda oma seadistusi