Copy
Inimõiguste nädalast ja transsoolisuse mälestuspäevast
Eesti LGBT Ühingu logo
Toeta meid »
Follow on Twitter Jälgi meid Twitteris
Friend on Facebook Jälgi meid Facebookis
Forward to Friend Saada sõbrale
Tere taas, hea Eesti LGBT Ühingu sõber!

Järgmine nädal toimub inimõiguste nädal, mille raames korraldab ka Eesti LGBT Ühing aruteluhommiku. Kui jäid ilma transsooliste mälestuspäeva üritustest, siis vaata filmi ,,Sex, Lies and gender" ja loe OMA Keskuse kodulehelt, kuidas transsoolist inimest väärikalt kohelda. Loe blogist ka Tartu koordinaatori mõtisklusi MTÜ-de ja raha teemal.

Täpsema info, detsembrikuu sündmused ja muu aktuaalse leiad altpoolt.

Aitäh huvitumast ning kohtumisteni 

Eesti LGBT Ühing

 


 

Aruteluhommik inimõiguste ja Sotši teemal

Eesti LGBT Ühing korraldab 13. detsembril inimõiguste nädala raames Olümpia konverentsisaalis arutelu inimõiguste teemal Sotši kontekstis. Arutelul esineb Tartu Ülikooli Riigiteaduste instituudi külalisprofessor Andrey Makarychev Venemaalt, kes analüüsib uusi suundi Venemaa juhtimislaadis ning nende seotust hiljutiste inimõigusi piiravate seaduste jõustumisega. Sportlaskonnast saab sõna Eesti parim suusahüppaja Kaarel Nurmsalu, kes selgitab, mil moel inimõiguste temaatika mõjutab sportlasi Sotši eel ning kohapeal. Teema olulisust Eesti kontekstis kommenteerib Eesti LGBT Ühingu president Helen Talalaev ning arutlust modereerib Tartu Ülikooli politoloog Heiko Pääbo. Arutelu on kutsetaga. Aruteluhommiku juhatab sisse 11. detsembril toimuv diskussioon Venemaa Hääled. Tutvu inimõiguste nädala kavaga siin.
 

20. novembril toimus transsooliste inimeste mälestuspäev
 
Transsooliste inimeste mälestuspäevaga meenutatakse neid transsoolisi, kelle vastu on tarvitatud vägivalda. Selle päevaga seoses toimusid üritused nii Tallinnas kui Tartus. Tallinnas toimus soolise vabaduse õhtu, kus vaadati filmi ,,Sex, lies and gender". Pärast seda toimus arutlus ja sai küsida teemade kohta, mis südamel. Soolise vabaduse õhtu toimus ka Tartus. Tallinnas alustas ühtlasi teemaga rohkem seotud inimestele vestlusring ,,Siin- ja sealpool sood", millega saab liituda ka sel kuul. Kui jäid üritustest ilma, aga huvi teema vastu on, vaata Youtube'st filmi ja loe OMA Keskuse kodulehelt, kuidas transsoolist inimest väärikalt kohelda.

 

Foto: Wikimedia Commons 

SÜNDMUSED

TALLINN

04.12 OMA Festivali/Baltic Pride'i korralduskoosolek
09.12 Merike Kaunissaare ja Piret Räni - sugu meedias
(queer-feministlik lugemisgrupp)

12.12 Lauamänguõhtu
18.12 Vestlus: Siin- ja sealpool sood
19.12 Piparkoogitaigna valmistamise töötuba
(registreerimisega)
20.12 Piparkookide küpsetamise töötuba
(registreerimisega)
Pühapäevit
i Geikristlaste Kogu palvus 

AKTUAALNE
 
Brittide olümpiakangelane tuli kapist välja ja tegi sellest video. Loe selle kohta täpsemalt ja vaata video siin.

Koolitajate koolitus ,,Rainbow families in Europe"  otsib osalejaid. Koolitus toimub 27. ja 28. jaanuaril 2014. Koolitus on tasuta. Avaldusi saab saata kuni 23. detsembrini.

Kuuled sõna kommunikatsioon ja su süda hakkab kiiremini tööle? Eesti Inimõiguste Keskus otsib kommunikatsioonijuhti.

Eile, 2. detsembril
toimus järjekordselt õpetajakoolitus "Seksuaalvähemustega seotud eelarvamused ja tegelikkus koolis", millel osales 16 õpetajat.


MEEDIA


Copyright © 2013 Eesti LGBT Ühing, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Ma ei soovi enam uudiskirja | Muuda oma seadistusi