Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 8 / 2021

AEFi uudised

ACFi infoseminar toetusesaajatele
Aktiivsete Kodanike Fondi keskmise suurusega ja suurprojektide taotlusvooru hindamine on lõppenud ja tulemustest on nii toetusesaajatele kui kõigile ülejäänud taotlejatele teada antud.
11. märtsil kell 14:00-16:00 toimub III vooru toetuse saajatele infopäev Zoomis. Räägime sisu- ja finantsaruandlusest, kommunikatsiooninõuetest kui meie partneri Vabaühenduste Liidu pakutavatest tugiteenustest. Kõik toetatud projektide elluviijad leiavad täpse kutse oma meilboksist - ärge siis palun unustage end registreerida!

NB! Ootame veel viimaseid kooskõlastusi, et saaksime projektid koos elluviijatega ja www.acf.ee kodulehel teatavaks teha.
Toeta Avatud Eesti Fondi tegemisi
Sinustki võib saada filantroop😉!
Juba teist aastat järjest on elektroonilise tuludeklaratsiooni esitajatel võimalik maailma natuke paremaks muuta, annetades tagastatud tulumaksu mõnele asjalikule vabaühendusele.
Loe meie Facebooki lehelt, mis Avatud Eesti Fondil praegu käsil on ning kuidas saad meid e-Maksuameti kaudu toetada. 

Issanda loomaaiast

Tänavune Arvamusfestivali ideekorje
9. Arvamusfestivali ideekorje toimub 1.-14. märtsil 2021. Küsimus, mida korraldusmeeskond õhku viskab, on: “Millest Sinu arvates Eestis liiga vähe räägitakse?”. Katusteemat kui sellist ei ole - lase mõttel vabalt lennata! Täpsemalt loe tänavuse ideekorje korraldusliku poole kohta SIIT. 

Solidaarne naistepäev - anneta!
Tähista naistepäeva solidaarselt ja anneta Eestis elavatele vähekindlustatud naistele ja tüdrukutele hügieenitarbeid. Kampaania käigus kogutakse kuni 11. märtsini annetusi menstruatsiooniks vajalike tarvete jaoks. Facebooki ürituse leiab SIIT. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

COVID-19 ja mõju seksitöötajatele
Keeruline on pandeemia ajal kõigil, ka seksitöötajatele, kellel puudub reeglina nii avalik kui isiklik tugivõrgustik. Filantroopia võib selle haavatava grupi elu paremaks muutmisele ning ka inimkaubanduse takistamisele jõudsalt kaasa aidata, kirjutab Open Democracy. Loe, millega tegeleb ligi 10 aastat tagasi OSFi toel asutatud Red Umbrella Fund.

Euroopa ja maailm

Demokraatia tühimik kasvab 
USA mõttekoda Freedom House on välja andnud raporti, milles juba mitmendat aastat pole väga rõõmustavat: "mittevabade" riikide arv pole viimase 15 aasta jooksul kordagi nii suur olnud kui praegu ning samuti on madal uue, paranenud skoori saanud riikide arv. Ka üks suuri seniseid demokraatiaid, India, langes ainult "osaliselt vabaks" - seega elab nüüd vabades, demokraatlikes riikides ainult ca 20% terve maailma rahvastikust. Graafikud ja raporti leiad mõttekoja kodulehelt.

AEF raadios

AEF minutid 3. märtsil

Kuni 2. aprillini ootab Eesti ainus ühiskondlike algatuste inkubaator NULA ettepanekuid, kuidas lahendada teravaid ühiskondlikke probleeme Eestis. Ettevõtmisest räägivad Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juht Anneli Roosalu ja Heateo SA projektijuht Agnes Miidla. Saadet saad kuulata SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn