Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 12/2022

AEFi uudiseid

Aktiivsete Kodanike Fond ootab
Käimas on Aktiivsete Kodanike Fond / Active Citizens Fund Estonia taotlusvoor, mille tähtaeg on kahe kuu pärast 24. mail! Täpsemalt loe kuulutusest.

👉 Oleme paika saanud ka selle vooru infopäevade toimumisajad - ootame teid 20. aprillil (eesti keeles, TLÜ Akadeemilises raamatukogus) ja 26. aprillil (vene keeles, Zoomis). Loe täpsemalt ja registreeri! Mõlemad kohtumised ka salvestatakse hilisemaks järelvaatamiseks.

Vaimse tervise improetendused
Aktiivsete Kodanike Fondi toel on tuule tiibadesse saanud veel üks algatus, mis läheneb vaimsele tervisele eluterves huumorivõtmes. Projekti viivad koos ellu Peaasi, improteater Ruutu10 ning Tartu 2024. Loe, millega tegu ja tule saa järgmistel kordadel ka ise osa!

Püsime tugevad ja toetame 🇺🇦
Saad jätkuvalt abiks olla, liitudes algatusega Ukraina heaks ning tehes annetuse. Vaata ka Vabaühenduste Liidu kodukale kokku koondatud infot, kuidas Eesti vabaühenduste kaudu saab kasulik olla. #Ukrainaheaks #StandWithUkraine #NoWar #StopWar

Issanda loomaaiast

Poliitikakujundmise programm 
Maikuus toimuvad Praxise veetud poliitikakujundamise oskuste programmi järgmised koolitused andmeanalüüsist. Registreerimine 15. aprillini.

"Roheliselt on võimalik!" kutsub
Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA)ootab ettevõtluskonverentsile, mis toimub üle-eestilise naisettevõtjatele suunatud programmi „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm“ raames 23. aprillil. Loe täpsemalt. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSF seisab vaktsiiniõigluse eest
Juba pandeemia algusest peale on OSFi sõnum olnud selge: me ei saa lugeda pandeemiat võidetuks, kui vaesematel riikidel puudub ligipääs vaktsiinidele, sest see süvendab veelgi ebavõrdsust vaeste ning rikaste riikide vahel. OSF on Sorosi Majandusarengu Fondi kaudu investeeri-nud 100 miljonit USA dollarit ning liitunud mitme teise tuntud organisatsiooniga, et vaktsiinid oleksid taskokohased kõikjal maailmas. Loe edasi. 

LinkedIn ja töökuulutused
New York Times'is ilmunud artikkel räägib, kuidas Brasiilia ettevõtted hakkasid mitmekseisuse paremaks saavutamiseks Microsoftile kuuluva LinkedIn'i kaudu otsima mustanahalisi või nn põlisrahvusest töötajaid, kuid platvorm keelas selle ära.
See käivitas arutelu ühiskonnas ja ettevõttes endas, kas positiivne diskrimineerimine teatud postkolonialistlikes ühiskonda-des peaks olema siiski lubatud, et kiiresti tasandada võimalusi tööturul. Pärast mõningast debatti otsustati "ajalooliselt värbamises diskrimineeritud inimgruppide" esindajate sihipärast otsimist siiski lubada. 

Euroopa ja maailm

Võrdne kohtlemine piiriületusel
Loe raportit, mis on Euroopa põhiõiguste ametil valminud välitööde põhjal Euroopa Liidu ja Ukraina piiririikides ning keskendub erinevate inimgruppide diskrimineerimisele piiriületusel. 

ECFRi podcastid
Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia