Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 5 / 2020

AEFi uudised

ACFi II voorus toetatud projektid
Sel nädalal on käimas EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fondi II taotlusvooru esitatud projektide hindamine, toimub ACFi aastakoosolek ning külalised FMOst käivad ka mitme Eesti vabaühenduse juures algatustega tutvumas.

II voorus toetust saanud projektide elluviijaid asuvad ACFi koordinaatorid ükshaaval teavitama järgmisel nädalal. Tulemused loodame avalikustada märtsikuu II pooles. 

ACFi aastakoosolek Avatud Eesti Fondis

Issanda loomaaiast

Vihaühiskonnast ja populismist
Tallinna Ülikoolis toimub täna-homme konverents "Angry Times. Populism and Democracy Discontent", mis toob siia politoloogia tipud mujalt maailmast - Chantal Mouffe'i nimi ei vaja ilmselt tutvustamist; samamoodi John Keane, kes on olnud ka Avatud Ühiskonna Foorumi kõneleja. 

Vabatahtlik, vaata uut väravat!
www.vabatahtlikud.ee on uuenenud ja nüüdsest kolmekeelne. Et viia kokku vabaühendused ja vabatahtlikud, kutsub portaal üles ühendusi jagama kuulutusi, milles otsivad endale abikäsi või tuge. Jaga infot ka välismaalastega, kes Eestis pikemalt peatumas ja otsivad väljundit, kuidas ühiskonnaelus kaasa rääkida ja selle edendamisesse panustada. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Majandus ja feminism USAs
OSF toetab oma kommunikatsiooni-programmi kaudu briti kvaliteet-meedia ühte lipulaeva The Guardian ja nende algatust Gender Justice Desk, mis on avaldab praegu lugudesarja teemal naised, kapitalismi ja võimusuhted USA ühiskonnas. Artiklitega saad tutvuda SIIN

Euroopa ja maailm

Inimõiguste kommunikatsioonist
Euroopa Põhiõiguste Amet (FRA) on koostanud lühikese manuaali vabaühendustele, kuidas inimõigustega seotud küsimusi ja teemasid efektiivsemalt kommunikeerida. Nende kodukalt leiab erinevates keeltes, sh eestikeelsena brošüüri "10 keys to effectively communicationg human rights". Lisaks soovitame tutvuda Euroopa Kodanikuvabaduste Liidu (www.liberties.eu) väljaandega, kuidas seista vastu populismile ja autori-taarsetele jõududele

AEF raadios

AEF minutid 12. veebruaril

Programmi Noored Kooli värbamisjuht Margot Lillemägi räägib kaheaastasest haridusprogrammist, mis kasvatab uusi ja võimekaid õpetajaid ning kutsub kõiki, sõltumata erialast, kandideerima sügisel alustavasse 14. lendu.

Saadet kuula SIIN
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia