Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 14/2022

AEFi uudiseid

AEFi arutelupaneeli järelkaja
Ka tänavu korraldas AEF kahasse Lennart Meri Konverentsiga Venemaa-teemalise arutelupaneeli. Osalesid kirjanik ja kodanikuaktivist Alisa Ganieva, ajaloolane ja kirjanik Sergei Medvedev, filosoof ja politoloog, OSFi rahvusvahelise juhatuse liige Ivan Krastev ja Levada keskuse juhtivekspert, sotsioloog Aleksei Levinson. 
Arutelust sai mõtteainet ka Postimehes ilmunud arvamuslugu, autoriks Teet Korsten. Arno Mikkori tehtud fotod arutelust leiab AEFi kodulehelt ning meie FB lehelt. 

3 aastat Aktiivsete Kodanike Fondi
Meil sai täis juba kolm aastat Eesti vabakonna toetamist Norra 🇳🇴 , Islandi 🇮🇸 ja Liechtensteini 🇱🇮  Aktiivsete Kodanike Fondi toel!
On olnud rõõm ja privileeg olla Avatud Eesti Fondiga juhtrollis kaasas ning teame päris kindlalt, et Eesti on nende kolme aasta jooksul toetatud 70 projektiga saanud paremaks, targemaks ja sõbralikumaks paigaks. Avatud konkursside kaudu oleme ACFi kaudu Eesti kodaniku-ühiskonda toetanud juba enam kui 4 miljoni euroga.💐❤️

Issanda loomaaiast

Tartusse Demokraatia konverentsile
Märgi kalendrisse 17. juuni, mil kõik on oodatud Demokraatia konverentsile, kus astuvad üles esinejad USAst, Belgiast, Norrast, Soomest ja Eestist, et lahata väljakutseid demokraatlikele ühiskondadele ning otsida neile ühiselt lahendusi. Lisaks käivitab Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensis oma 20. tegutsemisaasta puhul uue Demokraatia Arendamise Keskuse koostöös mitmete Eesti ja rahvus-vaheliste partneritega.

Lugemissoovitus ja õnnesoov
Kultuurikirjas Müürileht kirjutab Carina Paju, et eesmärgistatud, ausa ja korruptsioonivaba omavalitsuseni jõudmiseks on vaja muutumissoovi, sihikindlaid ja teadlikke juhte ning ebamugavat läbipaistvust. Süvalinnast sisulinnaks saab saada küll. 
Palju õnne ka loo autorile, kes on Korruptsioonivaba Eesti endine tegevjuht ja töötab alates maikuust Avatud Valitsemise Partnerluse programmijuhina, asukohaga Euroopa Liidu südames Brüsselis. Carina vastutada on Põhjamaade ning Baltikumi avaliku sektori parem, kaasavam ja läbipaistvam valitsemine. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Arutelu: Sõjale gaasi vajutades
OSFil on homme, teisipäeval 24. mail toimumas arutelu, mis keskendub Venemaa energiasektori sanktsioonidele ja uurib, milline on nende mõju. Ingliskeelset arutelu pealkirjaga "Fueling the War: Why Energy Sanctions Matter and How to Make Them Effective" kantakse üle ka veebis, kuid eelnevalt on vaja end registreerida. Osalejate nimekiri ja profiilid on mitmekesised. Eesti aja järgi kell 17:00-18:30. 

Ajakirjanikud tule all ja tööpostil
Sõjauudiste külluses kipub ununema, et uudised toovad meile lihast ja luust inimesed, julged ajakirjanikud, kel kõigil on ka erinevad kohapealsed koostöö-võrgustikud. Ukraina vabaühendused on samuti rahvusvahelistele väljaannetele nii partneriks kui teejuhiks, et olulised sündmused ei jääks kajastamata, lood rääkimata ja kuriteod tunnistajateta. Loe, mida räägib Ukraina vabast ajakirjandusest ja sõltumatu meedia toetamise vajadusest Stanislav Liachinskiy, sotsiaalse kapitali programmi juht OSFi toetatud Rahvusvahelise Renessansi Fondi juures.

Euroopa ja maailm

Rahvaalgatus loomade heaks
Eesti loomade eestkosteorganisatsioon Loomus kutsub koostöös Euroopa kolleegidega toetama kodanikualgatust “Karusnahavaba Euroopa”. Aastaga on vaja koguda miljon allkirja, et astuda samm lähemale karusnahatööstuse lõpetamisele Euroopas. Eesti keelustab karusloomafarmid 2026. aasta algusest. Anna allkiri et.furfreeeurope.eu.

Tehnoloogia ja geopoliitika
Riikide arenedes võtab järjest enam tuure üles ka võimuvõitlus digitaal-sfääris. Samas on EL-il globaalseks tegijaks saamisel vaja veel tublisti tegutseda, alustuseks näiteks kasvõi mõelda välja digitaaldiplomaatia strateegia. On selge, et vastasjoonel asuvad Hiina ja Venemaa ning seetõttu on EL-il kindlasti vaja koostööd teha USA ning teiste demokraatlikku Lääne mõttelaadi jagavate riikidega. Loe ECFRi poliitikabriifist

ECFRi podcastid
Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Kentmanni 10-18, Tallinn