Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 13 / 2021

AEFi uudised

Venemaa Hääled kõlavad taas
Juba ülehomme ehk kolmapäeval, 19. mail kell 15:00-16:30 toimub taas AEFi arutelusari Venemaa Hääled! Seekord räägivad päevakajalistel teemadel Karina Orlova, Julia Galjamina, Lev Šlosberg ja Fjodor Krašeninnikov. Vestlust juhib Artemi Troitski. 
Liitu Zoomis või Facebooki live vahendusel. Kogu täpsem info esinejate ja korralduse kohta Venemaa Häälte FB ürituse leheltACFi uus taotlusvoor täies hoos
AEF kuulutas välja Aktiivsete Kodanike Fondi konkursi vabaühenduste väikeprojektidele, mille eesmärk on vabakonna suurem võimekus ja jätkusuutlikkus. Taotlusvooru kuulutuse ja vajalike dokumentidega tutvu www.acf.ee kodulehel! 👉  NB! Sel nädalal on ka infopäevad!

Issanda loomaaiast

Milline on läbipaistev huvikaitse?
Tutvu Vabaühenduste Liidu ja Korruptsioonivaba Eesti loodud läbipaistva huvikaitse hea tavaga ja anna märku, mida arvad. Oma mõtetest võid teada anda helen@heakodanik.ee 

Inimõigused ja julgeolek 2021
Turu-uuringute ASi värskest uuringust selgub, et 84% Eesti elanikest leiab, et meie riigis on inimõigustega kõik korras. Eelmise uuringu ajal, 2020. aastal, oli inimõiguste olukorraga rahul 88% vastanutest. Loe edasi Eesti Inimõiguste Instituudi kodulehelt. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSFis uued tuuled ja ametid
Globaalse haardega fond on uue tegevjuhi all viimas läbi struktuurimuutusi - loodud on uus roll ehk Euroopa ja Euraasia piirkonna tegevjuht, kelleks on alates 1. maist Daniela Schwarzer.
Varem on ta juhtinud Saksa Välissuhete Nõukogu ning nõustanud nii Euroopa Komisjoni kui erinevate riikide valitsusi. 
Tema roll on ühendada vahepeal väiksemateks üksusteks jagatud Euroopa tegevussuunad ja luua mõlema piirkonna jaoks ühtne tugev meeskond. 

Euroopa ja maailm

Uhkelt võrdsed kõigi teistega
Täna, 17. mail tähistatakse IDAHOBITi ehk rahvusvahelist homofoobia, bifoobia ja transfoobia vastast päeva. Loe täpsemalt Euroopa Põhiõiguste Ameti (FRA) kodulehelt. Sealtsamast leiad ka kokkuvõtte, kuidas on LGBTQI+ inimestele mõjunud ülemaailmne pandeemia-aeg. Oma toetus-avaldusena heiskasid vikerkaarelipud ka mitmed saatkonnad ning Eesti Vabariigi välisministeerium. Loe täpsemalt Vikervaatest. 

AEF raadios

AEF minutid 12. mail
 
Kodanikualgatus "Teeme PAI" tunnustab medõdesid ja hooldustöötajaid pandeemia käigus tehtud raske töö ja pingutuse eest, võimaldades neile puhkust ja kultuurielamusi ning turgutades seeläbi ka turismi- ja elamussektorit. Algatuse tagamaadest ja eesmärkidest räägib üks selle eestvedajatest Katri Link.

👉 Saadet kuula järele SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn