Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 21 / 2021

AEFi uudised

#annetamistalgud 2021 lähenevadKa AEF on tänavusel talgukaardil esindatud - kogume toetust oma tegevusele ning konkreetsemalt Avatud Ühiskonna Foorumi korraldamiseks, et meie aruteluruumi veel mitmekesistada:

👉 Siit leiad varasemate foorumite lühikokkuvõtted ja salvestused:
https://oef.org.ee/.../sotsiaal.../avatud-uhiskonna-foorumid 👇
Usume, et virtuaalruumist on paljudel tekkinud väsimus - seetõttu tahame head esinejad tuua Eestisse kohapeale, et nendega silmast silma arutleda ja tutvustada neile Eestit läbi vahetu kogemuse ja kontaktide. Traditsiooniliselt on meie foorumid olnud avatud kõigile huvilistele - kooliõpilastest eakateni.

Loe, kuidas saad hoogu anda AEFi tegevusele ja/või Avatud Ühiskonna Foorumile:
👉 https://oef.org.ee/anneta 🙌❤

Issanda loomaaias

"Nügimine": milleks ja millal?
"Nügimine" (ingl. k. nudging) on keskkonna kujundamine viisil, mis paneb inimesi soovitud viisil käituma. Viimastel aastatel on seda integreeritud ka poliitika tegemise sekka. "Nügimisest" räägib  Tallinna Ülikooli saatesarja «Ekspert eetris» saates Häirekeskuse teenuse juht ja TLÜ vilistlane Heiko Leesment. Vaata ja kuula!

VÜL otsib kommunikatsioonijuhti
...kes hakkaks tegelema intensiivselt inglise- ja venekeelse kommunikatsiooni suunaga. CV-d ja visioonikirjeldust, kuidas sihtgruppideni jõuda, oodatakse 22. novembriks. Täpsemalt tutvu töökuulutusega SIIN!

Kliimamuutused, ränne: Kumi Naidoo
24. novembril kutsub MTÜ Mondo vestlusõhtule, kus esineb tuntud inimõiguste- ja keskkonnaaktivist Kumi Naidoo. Üritus Zoomis 24. novembril, registreeri end juba täna!

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kodus töötamine ja õigused
Hinnanguliselt on maailmas umbes 260 miljonit inimest, kelle töökoht on mingi põhjusel kodus, mis on ca 8% kogu maailma töötavast elanikkonnast. Enamus neist on naised ja töötavad mitteametlikult, mis teeb neist ka haavatava grupi. Tutvu OSFi toetatud huvikaitseorganisatsiooniga HomeNet ja loe edasi SIIT. 

Euroopa ja maailm

Sahharovi auhind muutuvas ajas
Euroopa Parlamendi Büroo Eestis ning MTÜ Mondo korraldavad 16. novembril kell 14:30-17:00 veebiseminari, kus antakse ülevaade Sahharovi auhinna nominentidest ja laureaatidest, vaada-takse nende tegevuse eripärasid ja ühisjooni ning mõeldakse koos sellele, kas ja kuidas on muutused ühiskonnas - eelkõige digitaliseerumine ja tehnoloogia areng - mõjutanud inimõiguste olemust ja tähendust tänases maailmas. Registreeri end seminarile SIIN - eriti teretulnud on kooliõpilased ja õpetajad!

Euroopa Aasta Naine 2021
1. detsembril antakse kätte tunnustused neile naistele, kes tänavu Euroopa elu ja ühiskondi kõige rohkem mõjutanud on. Märgitud saavad erinevad kategooriad võimukandjatest ettevõtjate ja aktivistideni. Žürii ja kandidaatide nimekirjaga saab tutvuda SIIN!

👉 #CivilSocietyStartsHere kampaania!
Inimõigused, vabadus, võrdõiguslikkus, inimväärikus, demokraatia ja õigusriik on väärtused, mille suuremale toetusele Aktiivsete Kodanike Fond oma uue üle-Euroopalise kampaaniaga püüdleb. Tutvu erinevate heade algatustega erinevatest Euroopa riikidest! Eelmisel ning käesoleval nädalal on põhitähelepanu DEMOKRAATIAL. Kõik videod leiad ka EEANorwayGrants Youtube'i kanalist
 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn