Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 22 / 2020

AEFi uudised

Rahvusvaheline suitsiidiennetuspäev
Märka, suhtle, pane tähele! Koos saame elusid hoida ja säästa. Aktiivsete Kodanike Fondist toetust saanud Peaasi aitab kaasa vaimse tervise hoidmisele ja esmaabiga: esmaabi.peaasi.ee #püsimekoos

Räägi inimõigustes kaasa!
Tuleva aasta mais ootab Eestit ÜRO inimõiguste nõukogus ees järjekorras kolmas korraline ülevaatus. Iga Eesti inimene saab anda panuse, et ülevaatusel esitatakse Eestile sisukaid küsimusi ja soovitusi, tänu millele inimõiguste kaitse Eestis tugevneb. Jaga kogemusi, et variraport näitaks, kuidas Eestis päriselt inimõigustega lood on! Täida veebiküsitlus, osale avalikel kohtumistel või võta otse ühendust võrdse kohtlemise võrgustiku liikmesorganisatsioonidega. 
Võrdse kohtlemise võrgustiku projekti VÕIVIK rahastab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mille operaatoriks Eestis on Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga. Loe lisaks ww.acf.ee

Venemaa Hääled: värskendame mälu
Käsmus toimus suve lõpul juba 8. korda Venemaa Häälte kogunemine, kus arutleti palju ka Valgevene tuleviku üle. Endiselt päevakohane. Kuula sotsioloog Igor Eidmani Raadio4 pikas vestlussaates "Osobyi Vzgljad". 

Issanda loomaaiast

Üheskoos vaenukuritegude vastu
Inimõiguste Keskus kutsub märkmikusse kirja panema 24. septembrit kl 10–14, sest toimub konverents "Ühendades jõud: koos vaenukuritegude vastu". 
Osalema on oodatud vabaühenduste esindajad, ohvriabi pakkujad, poliitikakujundajad, akadeemikud, juristid, politseiametnikud ja teised vaenukuritegude teemast huvitatud spetsialistid. Tutvu kava ja esinejatega!
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSFi kliimaõigluse taotlusvoor
Head Eesti ühendused, kelle südameasjaks on kliimaõiglusega tegelemine! Tuletame meelde, et veel nädal on aega, et kandideerida OSFi Ida- ja Kesk-Euroopa vabaühendustele mõeldud taotlusvoorus, mille kuulutasid välja Sofia Avatud Ühiskonna Fond (OSIS) Avatud Ühiskonna Fondide võrgustiku (OSF) toetusel ning koostöös Kesk- ja Ida-Euroopa vabaühendusi hõlmava Avatud Ühiskonna Euroopa Võrgustikuga (OSEN). Maksimaalne projektitoetus on 25 000 USA dollarit; projektide kestus ei tohi ületada 12 kuud. Taotluste esitamise tähtaeg on 15. september 2020. Eelistatud on nn rohujuuretasandi projektid väljaspool suuremaid linnu ja tõmbekeskusi. Loe täpsemalt SIIT!

Euroopa ja maailm

Põhiõiguste aruanne 2020
Õiguslikult on EL põhiõiguste harta olnud siduv juba 10 aastat. Euroopa Liidu põhiõiguste ameti (FRA) kommenteeritud raport, mis toob välja nii head kui vead, on kättesaadav ka eesti keeles. Head lugemist!

AEF raadios

AEF minutid 9. septembril
Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf räägib liidu tegemistest ning tutvustab septembris Tartu Rahvaülikoolis algavat kursust "Demokraatiaharidus - tee targema kodanikuosaluseni". Kuula SIIT

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia