Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 13 / 2020

AEFi uudised

AEF 30 nädal jätkus
Üsna spontaanselt kandus AEFi 30. sünnipäevaga seotu ka praegusesse nädalasse. Endiselt saabus õnnesoove - nii video, lühisoovide kui pikemate kirjutiste vormis. Teisipäeval kohtusid viieliikmeline Avatud Eesti Fondi nõukogu ja juhataja Mall Hellam president Kersti Kaljulaidiga, kus räägiti vabakonna rollist koroonakriisi taustal, demokraatia ja vabaduse hoidmise vajadusest.

Presidendi sõnum tema FB lehelt on SIIN. Samal päeva kohtus president veel mitme huvikaitseorganisatsiooniga - hea meel, et vabakonna panust Eesti ellu väärtustatakse!

Issanda loomaaiast

Lastega ja lastele tunnustusauhind
Homseni ehk 1. maini saab esitada kandidaate, millega õiguskantsler ja 8 laste heaolu väärtustavat organisatsiooni tunnustavad inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku. Oma nominatsiooni saad esitada SIIT

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Soros: tagage sissetulekud
USA majandusele ja tööturule on koroonakriis mõjunud laastavalt. Väga must stsenaarium hoiatab, et lähema kuu jooksul võib oma töö kaotada 24% USA tööealisest elanikkonnast (võrreldes ainult 3,3% eelmise, 2007-2009 kriisi ajal). Kõige rängemalt mõjutaks see just vähemkindlustatud ühiskonnagruppe. Oluline on hoida ettevõtteid kasvõi hingitsemas, mitte aga lasta neil surra, et niipea kui võimalik taas ellu ärgata. Seetõttu peaks föderaalvalitsus ruttama appi ja tagama kõigile inimestele kriisi ajaks elamisväärse miinimumsissetuleku, kirjutab OSFi asutaja George Soros.  

Euroopa ja maailm

Eestikeelne artiklisari Hiinast
Eesti Välispoliitika Instituut / RKK alustab artiklisarja Hiinaga seotud võimalustest ja ohtudest, mida avavad eksperdid Eestist ja välismaalt. Esimest artiklit loe SIIT. 

Desinfo, deepfake ja demokraatia
Loe värsket Microsofti ja Alliance of Democracies koostöös sündinud raportit selle kohta, kuidas uued tehnoloogiad mõjutavad demokraatiat.  

AEF raadios

AEF minutid 29. aprillil 
Lastekaitse Liidu tegemistest sel kevadel ja kriisiajal räägivad liidu juhataja Varje Ojala ja lapsi, noori ja täiskasvanuid kokku toova portaali märkalast.ee noortetoimetuse liige Triin Sooäär. Kuula saadet SIIT. 

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia