Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 17 / 2018

AEFi uudised

Venemaa Hääled rääkisid Ukrainast
Avatud Eesti Fondi ja Lennart Meri Konverentsi koostöös arutleti Venemaa tulevikuplaanide üle Ida-Ukrainas. Vestlesid Vene-USA päritolu endine ajakirjanik ja praegune Rahvusvahelise Kriisigrupi (International Crisis Group) vanemanalüütik Anna Arutunjan ning Vene poliitik, endine Riigiduuma liige ja ettevõtja Ilja Ponomarjov. Juttu juhtis muusikakriitik ja ajakirjanik Artemi Troitski. Vaata ürituse fotogaleriid ja kui ei jõudnud kuulama, siis vaata-kuula järele.
 

Issanda loomaaiast

Kodanikud ja avatud valitsemine
Loe ERRist intervjuud president Obama endise tehnoloogianõuniku prof. Beth Noveckiga, kes oli eelmisel nädalal toimunud e-valitsemise konverentsi üks peaesinejaid ning esines ka AEFi külalistele idapartnerlusriikidest, Venemaalt ja Kasahstanist. Noveckit huvitab koosloome ja innovatsioon, ta on avatud valitsemise alal üks maailma tippe. "Head e-teenused ei tähenda automaatselt demokraatia tugevnemist, demokraatliku kultuuri paranemist, seaduste suuremat austamist või valitsuse mandaadi suurenemist," ütleb ta.

Riigireformist riiklikult tähtsalt
Täna hommikul toimus Riigikogus riiklikult tähtis arutelu „Riigireform ja hea halduse põhialused“. Ettekande tegid Tartu Ülikooli ja California Ülikooli emeriitprofessor Rein Taagepera, Eesti Koostöö Kogu juhataja Teele Pehk, Riigireformi Sihtasutuse nõukogu liige, akadeemik Jaak Aaviksoo ja õiguskantsler, professor dr Ülle Madise. Teele Pehki ettekanne keskendus sellele, kuidas jõuda digiajastule kohase kasutajakeskse riigini. Vaata täpsemalt SIIT ning hoia silm peal ka Riigikogu Youtube'i kanalil.
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Soros: Kuidas päästa Euroopat?
Loe Project Syndicate'ist, millised on OSFi asutaja George Sorosi ettepanekud Euroopa Liidu eksistentsiaalsest kriisist väljumiseks. Ta pakub ka välja, kuidas muuta Brexit win-win olukorraks ja märgib ka oma osa Best for Britain kampaanias.

Euroopa ja maailm

Üle maailma Oleg Sentsovi toetuseks
Möödunud nädalal toimus tuhandete inimeste osalusel üle kogu maailma erinevaid meeleavaldusi Ukraina filmirežissööri Oleg Sentsovi toetuseks, kes on juba kolmandat nädalat näljastreigil. Ligi nädal tagasi liitus temaga koos süüdi mõistetud Oleksandr Kolchenko. AEF näitas kinos Sõprus Askold Kurovi dokumentaalfilmi "Protsess", mida näeb ka SIIT täispikkuses. Kurov käis koos Sentsovi advokaadiga tal ka vanglas külas - loe SIIT! Pildimaterjali erinevate aktsioonide kohta leiab #SaveOlegSentsovi Facebooki lehelt. Loe ka artikleid New Yorkerist ning Washington Postist. 
 
 

AEF raadios

AEF minutid 6. juunil
Vabaühenduste Liidu kogukonna-praktika eestvedaja Helen Talalaev räägib kogukonnapraktika laienemisest ja teeb kokkuvõtted pärast kodanikuharidusliku programmi viit edukat aastat. 

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia