Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 28 / 2020

AEFi uudised

XXIV AÜF õigusriigist lükkus edasi
Täna pidi toimuma XXIV Avatud Ühiskonna Foorum teemal "Õigusriik Euroopa Liidus - paljude vabadus, väheste kohustus?", kuid seoses Euroopa Komisjoni asepresident Věra Jourová ootamatu ja vältimatu päevakava-muutusega lükkub see tulevikku. 
Oleme koos Euroopa Komisjoni esindusega Eestis uue kuupäeva otsingutel ning anname teada, kui plaan kindel. Vabandame omalt poolt kõigi ees, kellel plaanid olid juba tehtud ja loodame, et kohtume peatselt! 

Vaata ACFi infopäevi nüüd veebist
Vahepeal on toimunud Aktiivsete Kodanike Fondi nii eesti- kui venekeelsed infopäevad. Eestikeelse infopäeva salvestuse koos slaididega leiab ACFi kodulehelt; venekeelne saab üles järgmise nädala alguses. 

Issanda loomaaiast

Huvikaitsevõrgustik kampaaniatest
Järgmine kohtumine toimub 3.11 kell 15-17, teemaks kuidas eri tüüpi kampaaniad saavad huvikaitse-eesmärkide täitmisel kasulikud olla.
Oma kogemusi jagavad Riina Raudne (varem Terve Eesti), Roger Tibar (Eesti Noorteühenduste Liit) ja Rando Liiva (Loomus). Pane ennast kirja siin ja märgi, kas osaled Zoomis või tuled Telliskivvi.

Rahvaalgatus abieluvõrdsuse eest
Kui arvad, et ühiskonnaliikmetel peaks olema võrdsed õigused ja võimalused, anna oma allkiri senini suurimale Rahvaalgatusele, millel on praeguseks juba üle 33 500 allkirja. Oleme päri, et Riigikogu sätestaks abielu perekonna-seaduses kahe täiskasvanud inimese vahelise liiduna sõltumata nende soost.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

COVID-19 mõjud tööle ja inimestele
OSFi veebinar, mis keskendub töö ning selle vähenemise, kaotuse või teisenemisega seotud väljakutsetele pandeemia-aegses maailmas, on nüüd üleval SIIN. OSFi eesmärkide taustal keskendutakse rohkem haavatavatele gruppidele ja mõjule, sh tööõigusele ja rassilisele õiglusele. Kuidas mõjutab seda kõike digihüpe, mis on töö ümber-organiseerimisel vältimatu?

Euroopa ja maailm

Ohvrite õigused nii online kui offline
25. oktoobril tähistati Euroopas õigluse päeva ning Euroopa Põhiõiguste Amet 
kutsub üles aktiivselt tegelema inimeste õigustega kübermaailmas, kus vaenukõne võtab aina suuremaid mõõtmeid. Viited uuringutele ja üleskutse leiab SIIT. Nagu näitavad ka Eestis Kiusamisvaba Kooli poolt ellu viidud uuringud, on küberkiusamine just see vorm, mis on ka Eestis kahjuks tõusuteel.  

AEF raadios

AEF minutid 28. oktoobril

Ühingu Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Carina Paju ja juhatuse esimees Steven-Hristo Evestus räägivad vihjeandjate kaitsmisest, kaasavast eelarvestamisest koolides, olukorrast õigusriigis ning KVE teistest tegemistest. Saadet kuula SIIT!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Kentmanni 18-10 Tallinn 10116 Estonia