Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 26 / 2018

AEFi uudised

#kuidasmekestame arutelud - läks!
Tegu on osalusaruteludega, kus Eesti tulevikust hoolivad inimesed mõtestavad rahvastikutrendidega kaasnevat ning otsivad lahendusi, aidates sellega luua platvormi ühiskondlikuks kokkuleppeks. Praeguseks on toimunud juba viis arutelu.Uuri osalemisvõimalusi, vali endale sobiv ning registreeri oma #kuidasmekestame arutelu lehel kestame.rahvaalgatus.ee  Jooksvalt saab osalusarutelude kohta infot ka Facebooki lehel!

Tere tulemast, Kristi Raik!
AEFi nõukogul on uus liige, Kristi Raik - Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses. Saame ka soovitada meie tema värsket artiklit, mis keskendub Eesti ja Soome kommunikat-siooni(erinevuste)le Venemaaga.
Tuult purjedesse ka Kristi eelkäijale AEFi nõukogus, maailmarändurile ja ettevõtjale Tiit Pruulile. 

Issanda loomaaiast

Head aega, HMN!
17. oktoobril võttis Riigikogu vastu ja päev hiljem kuulutas president välja hasartmängumaksu seaduse muudatused, millega kaob uuest aastast hasartmängumaksu nõukogu. Vabaühenduste Liit on oma kodulehele loonud mõned küsimused-vastused, mis aitavad uues olukorras orienteeruda. Kümmekond aastat oodatud muudatuste poolt oli 88st kohalolnud saadikust 53 liiget. Lisainfot saab ka Vabaühenduste Liidu huvikaitsejuhilt Alari Rammolt (alari@heakodanik.ee)

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Vabakond ja kaasav haridus
Kesk-Aasia ja ida-Euroopa riikidel on jätkuvalt palju probleeme ja ühiskonna nõrgemad jäävad sageli tähelepanu ja teenusteta, millele neil õigus oleks. Üks murevaldkondi on erivajadustega laste haridus, sest pole ei teadmisi ega muid vajalikke ressursse, kuidas selliseid lapsi ning nende vanemaid toetada.
Loe SIIT, millist tööd teeb OSF Tadži-kistanis, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Armeenias ja Ukrainas. 

Euroopa ja maailm

Kuidas tunda ära disiformatsiooni?
Leedu algatus Demaskuok! (ingl. k. Debunk) kujutab endast Leedu suuremate, turul 90% meediaväljaandeid omavate ettevõtete, riigi stratkomi ja vabatahtlike koalitsiooni, kes on võtnud ette seista valeuudiste ja -info ning propaganda vastu. Loe täpsemalt SIIT. 

AEF raadios

AEF minutid 24. oktoobril Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia