Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 6 / 2018

AEFi uudised

Tule kuula: Nord Stream 2 riskid
Täna, teisipäeval 6. märtsil kell 15-17 toimub Tallinnas Euroopa Liidu Majas arutelusarja Venemaa Hääled selle aasta esimene kohtumine. Ingliskeelse ettekande teemal "The Real Cost of Nord Stream 2 for the EU and Russia" teeb suurte kogemustega energiaanalüütik Mihhail Korchemkin; järgneb ekspertide arutelupaneel, kus saab kuulata vene keskkonnakaitsjat Jevgenia Chirikovat ning endist luureülemat, praegust Riigikogu liiget ja ettevõtjat Eerik-Niiles Krossi. Modereerib meediaärimees ja Ekspress Grupi asutaja Hans H. Luik. Tiiseriks täna ilmunud intervjuu Eesti Päevalehest. Saab tulla kohapeale kuulama, otseülekande teevad nii ERR uudisteportaal kui Delfi TV

Issanda loomaaiast

Hea Kodanik: kevad & kestlik areng
Vabakonna ühe häälekandja kevadnumber võtab ette ÜRO poolt seatud kestliku arengu eesmärgid ja uurib, kas ja mis neist kasu on ning kuidas edeneb nende täitmine. Isutekitajaks võib lugeda Arengukoostöö Ümarlaua Sigrid Solniku artiklit, kellele on neede eesmärgid mõeldud ja milleks neid üldse vaja on. 

Hea uudis eesti keele õppijatele
Integratsiooni sihtasutus esitles äsja Eestis välja töötatud keeleõppeprogrammi Speakly, millega saavad eesti keelest erineva emakeelega inimesed õppida eesti keelt tasuta. Õppida saab nii vene, inglise, saksa ja prantsuse keele baasil. Speakly keeleõppeprogrammi saab kasutada nii arvutis kui ka telefonis. See koosneb kolmest sammust: sõnad, kirjutamine ja rääkimine ning eluliste olukordade harjutamine. Kasuta ise või soovita tuttavale! 

Mis on EMSL uuele juhatajale?
vabaühenduste liidul on alates jaanuarikuust uus juhataja. Loe intervjuust, kes on end uues ametis sisse seadnud Kai Klandorf, mida tähendab tema jaoks kodanikuühiskond ning - väga etteruttavalt - millise EMSLi tahaks ta tulevikus juba oma ametialasele järeltulijale pärandada.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Aryeh Neieri stipendium
Inimõigustega tegelevad juristid ja advokaadid saavad kuni 25. märtsini kandideerida pikalt OSFi eesotsas olnud Aryeh Neieri stipendiumile, mille teeb eriliseks tõik, et taotleda saavad ka otse koolipingist tulijad ning need, kel alal kogemust vähem kui 5 aastat. Töötatakse külg-külje kõrval OSFi üleilmse Justice Initiative'i tiimiga. Stipendiaat saab valida Budapesti, Londoni ja New Yorki vahel. Kliki igal lingil eraldi ja uuri täpsemalt!

CEU õppekavad said akrediteeringu
Pärast pikka ja keerulist võitlust on Kesk-Euroopa Ülikool saanud taas jalad kindlamini maha oma kodulinnas Budapestis - nimelt said CEU õppekavad akrediteeritud järgmiseks viieks aastaks. Samas ei ole ülikooli püsimine Ungaris siiski sajaprotsendiliselt kindel, kuna valitsus pole alla kirjutanud lepingule, mis kinnitaks CEU õigust jääda just Budapesti. Loe NYT'is ilmunud artiklit SIIT.

Euroopa ja maailm

Head teed, Boriss Nemtsov!
27. märtsil möödus kolm aastat Venemaa demokraatide ühe liidri Boriss Nemtsovi brutaalsest mõrvast otse Moskva kesklinnas. Nüüd on veebis kõigile kättesaadav ning ingliskeelsete subtiitritega varustatult vaadatav Vladimir Kara-Murza dokfilm oma kunagisest poliitilisest eeskujust ja võitluskaaslasest. Filmi, mis on kummardus elule, saab näha SIIT

AEF raadios

Kolmapäev, 7. märts
Gaasiekspert ning -analüütik Mihhail Korchemkin - kes on aastakümneid Eestis elanud ja räägib seetõttu ka eesti keelt - võtab väljakutsuva 15 minuti jooksul kokku Nord Stream 2 gaasijuhtme riskid ja ohud. Saadet kuula homsest AEFi kodulehelt.

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia