Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 8/2022

AEFi uudiseid

Püsime tugevad ja toetame 🇺🇦
Saad aidata, liitudes algatusega Ukraina heaks ning tehes annetuse. Iga hea soov ja teele saadetud abi loeb! Aidata saad ka vabatahtlikuna, annetades põgenikele vajalikke asju jne. Ent vaata ka Vabaühenduste Liidu kodukale kokku koondatud infot, kuidas Eesti vabaühenduste kaudu saad abiks olla. 
💙 💛 💙
Me ei saa lubada kriminaalset türanniat 21. sajandi Euroopas! #Ukrainaheaks #StandWithUkraine #NoWar #StopWar


 

Issanda loomaaiast

Nutikate lahenduste inkubaator 
NULA ehk Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator, mida veab Heateo Sihtasutusu, alustab juba oma 7. ringi. Mõtle suurelt ja esita oma idee 1. aprilliks SIIN.

Arvamusfestivali ideekorje pikeneb
Keeruliste aegade tõttu pikeneb nädala võrra ka 10. Arvamusfestivali ideekorje. Uus tähtaeg on 20. märts, lisainfo peagi festivali kodukalt ja Facebooki lehelt
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Ukraina fondi juht kirjutab sõjast
Ukrainas tegutseva International Renaissance Foundation'i juht Oleksandr Sushko kirjutab, kuidas tema ja fond jätkavad Ukraina kodanikuühiskonna toetamist ka sõja ajal. Fond peab suutma edasi tegutseda ning hetkel juhitakse seda Lääne-Ukrainast. 

Euroopa ja maailm

Venemaa Hääled sõja vastu
Avatud Eesti Fond on juba 2010. aastast ellu viinud arutelusarja Venemaa Hääled. Mitu meie varasemat külalist on häälekalt võtnud sõna ka Ukraina sõja vastu - loe, mida kirjutavad Vene kaasaegse kirjan-duse üks populaarsemaid autoreid Dmitri Gluhhovski ja Dagestani juurtega Alisa Ganieva. Sõja on hukka mõistnud ka Viktor Šenderovitš ja Lev Rubinštein, kes samuti Venemaa Häältel esinenud. 

Solidaarsus: Euroopa vastus sõjale
Euroopa Kultuurifond on Ukraina sõjale reageerinud kiiresti ning asutanud Ukrainat toetava fondi, millest on juba ka esimesed toetused välja makstud. Toetatakse valeinfoga võitlemist, sõjapõgenikke ning ka loomingulist tegevust. Tutvu ja jaga edasi!
 

ECFRi podcastid

Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia