Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 4 / 2019

AEFi uudised

Märgi kalendrisse 28.02 õhtu
Vabaühenduste Liidul ja AEFil on tuleva nädala alguses teile uudiseid - nimelt toimub 28.02 õhtul, tavapärasel ajal 17.30 ja tavapärases kohas Arhitektuurikatlas numbrilt neljas Hea Kodaniku klubi, kuhu on oodata ka kaht välismaist, suurte kogemustega vabakondlast. Täpsem info järgmise nädala alguses!

#kuidasmekestame fotonäitus
Balti jaama ootepaviljoni akendel saab kuni 24. veebruarini näha rahvastikumuutusi ja eestlaste argielu kujutavat fotonäitust. Fotograaf Birgit Püve, Avatud Eesti Fondi ja mitmete teiste organisatsioonide koostöös sündinud näitus pakub mõtteainet, kuidas kestame järgmised 100 aastat. Näituse pildigaleriid leiab SIIT ja SIIT, ka Estonianworldile oleme silma jäänud. 

Issanda loomaaiast

Tegutsema hakkab ruumiloome tiim
Töörühmas löövad kaasa mitu ministeeriumi, omavalitsuste üleriigiline liit, ettevõtlusorganisatsioonid, õiguskantsleri esindaja ning teised vajalikud partnerid. Meeskond moodustatakse juba ametisolevatest ametnikest ja organisatsioonide esindajatest, eraldi inimesi palgale ei võeta. Täpsemat uudist, mille ja kellega tegu, loe edasi SIIT

Annetuskeskkond ootab täiendust
Heategevuslikke organisatsioone ühendavasse „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonda oodatakse 18. veebruariks kandideerima Eesti elu edendavaid vabaühendusi. Kogu info annetuskeskkonnaga liitumise kohta on võimalik leida selle kodulehelt.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSFi veerandsada aastat LAVis
1993. aastal toimusid Lõuna-Aafrika Vabariigis esimesed demokraatlikud valimised ja samal aastal avas George Soros seal ka esimese Avatud Ühiskonna Fondide võrgustiku kohaliku fondi. Loe ja vaata SIIT kokkuvõtet, mida on OSF nende aastate jooksul korda saatnud ning kuidas sealse ühiskonna arengut mõjutanud.
Viisid, kuidas seda on tehtud, on olnud sarnased ka Eestile - töötatakse koos kohaliku vabakonnaga; toetatud on haridust, kogukondade omaalgatusi, ettevõtlikke noori jne.  

Euroopa ja maailm

Euroopa Kultuurifond ootab taotlusi
Ka Euroopa Kultuurifond ehk ECF on pilgud pööranud demokraatia-alaste algatuste toetuseks, kuna polariseerunud ühiskondades kasutatakse sageli just kultuuri- ja identiteediküsimusi manipulatsiooni-vahenditena. Oodatud on ideed, kuidas seista vastu liberaalset demokraatiat ümbritsevale negatiivsele foonile ja pakkuda inimestele positiivseid, inspireerivaid ideid. Loe SIIT, keda ja kuidas toetatakse.
NB! Taotlusvoor on avatud veebruarist kuni projektidele ettenähtud eelarve on ära kasutatud. See tähendab ühtlasi seda, et esimestel on eelis. 
 

AEF raadios

AEF minutid 6. veebruaril
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia