Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 9 / 2019

AEFi uudised

AEF otsib uut kolleegi!
Avatud Eesti Fond otsib Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanism-idest rahastatud Aktiivsete Kodanike Fondi programmi koordinaatorit. Üldise info programmi kohta leiab Active Citizens Fundi kodulehelt, meie töökuulutusega tutvu SIIN.
Küsi julgelt lisa ja kandideeri!

#kuidasmekestame teeb kokkuvõtte
Täpselt nädala pärast, 28. märtsil toimub #kuidasmekestame ümarlaua kogukondlike arutelude lõpuüritus, kus on kohal ka need katusorganisatsioonid ja kaasamõtlejad, kellega oleme nende kahe aasta jooksul koos vaaginud, kuidas edasi. Ühtlasi anname arutelude tulemused pidulikult üle Eesti 2035 strateegia koostajatele ja ministeeriu-midele. Lisainfo Maris Jõgevalt maris@rahvaalgatus.ee 

Issanda loomaaiast

Head lapsed kasvavad vitsata
Tänaseks on üle 20 000 inimese näidanud oma toetust rohujuure-algatusele Kõigi Eesti, mis kutsub üles avatud, hoolivat, sõbralikku ja võima-lusterohket Eestit hoidma ja looma. Külasta Kõigi Eesti Facebooki lehte ja näita oma toetust. Etteruttavalt vandenõuteoreetikutele: AEF ja Soros pole algatuse käivitajad ega rahalised toetajad. 

Tulevik on tugev ja õiglane
Äsja valminud õiglase kaubanduse teadlikkuse uuring Eesti kooliõpilaste seas kinnitab, et noored tunnevad õiglase kaubanduse märgist ja põhimõtteid ning usuvad õiglase kaubanduse süsteemi. Hea uudis asub SIIN, uuringu endaga tutvu SIIN

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Seksitöötajate rääkimata lood
Ülemaailmselt räägitakse seksitööstusest valdavalt kui amoraalsest ja ohtlikust, millega on seotud palju tabusid. Berliinis Schwules Museumis saab näha näitust Objects of Desire, mille eesmärk on kaotada binaarsed opositsioonid ehk tuua arutelu välja "ärakasutamine vs jõustamine" narratiivist, mis teemaga sageli seotud on. Näituse loojad on kunstnikud koostöös erineva taustaga seksitöötajatega. 

Euroopa ja maailm

EPP piirab Fideszi tegutsemisvõimet
Paremtsentristlik Euroopa Rahvapartei (EPP) otsustas kolmapäeval toimunud kongressil peatada Ungari peaministri Viktor Orbani erakonna Fidesz liikmesus. EPP teate kohaselt toetas otsust 190 esindajat, vastu hääletanuid oli kolm. Liikmesuse peatamine tähendab, et erakond ei saa võtta osa EPP kohtumistest, ei oma enam hääleõigust ega õigust esitada EPP kohtadele kandidaate. Mida see otsus kaasa toob ning mis on selle taga täpsemalt, loe ERRi uudisloost ja vaata videost. 
Üks Ungari-uudis veel: Venemaa Rahvusvaheline Investeeringute Pank on saanud loa oma tegevust Ungaris alustada. See võib tekitada julgeolekuprobleeme kõigis Euroopa Liidu ja NATO liikmesriikides.

AEF raadios

AEF minutid 20. märtsil
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia