Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 15 / 2021

AEFi uudised

Suur hea uudis Eesti vabakonnale
Eesti kodanikuühendused saavad Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetustest veel 2 miljonit eurot lisaraha, mida hakatakse jagama Aktiivsete Kodanike Fondi (ACF) kaudu. ACFi toetusi Eestis vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga. 

👉 Reservfondist saavad toetust need Eesti kodanikuühendused, kelle eesmärkideks on demokraatliku kultuuri ning kodaniku-teadlikkuse tugevdamine, haavatavate gruppide võimestamine ning samuti inimõiguste ja võrdse kohtlemise eest seismine.

Loe pressiteadet ACFi kodulehelt.

Issanda loomaaiast

Huvikaitse suurepärane saavutus
Lõpuks saab teoks ka seaduse jõud - Eesti keelustab karusloomafarmid! Selle võiduka finiši ettevalmistamine võttis aega ei rohkem ega vähem kui 20 aastat. Seadus näeb ette karusloomafarmide keelustamist üleminekuajaga aastaks 2026, et tagada allesjäänud neljale väikefarmile võimalus tegevus lõpetada. Tegu on ka ühe esimese rahvaalgatuse edulooga. Täpsemalt loe SIIT ja SIIT. 

Annetuskeskkond kasvas veelgi
Eesti suurim annetuskeskkond "Ma armastan aidata" võttis oma platvormile veel 7 uut organisatsiooni; kokku on nüüd seekaudu võimalik toetada 60 vabaühendust. Kandideeris 41 ühendust; kõik on läbinud taustakontrolli ja võtnud kohustuse neile tehtud annetusi sihtotstarbeliselt kasutada. Uute tulijatega tutvu artiklit lugedes.
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kõige olulisem Saksamaa valimistel
OSF ning Berliinis paiknev avalikule poliitikale keskenduv Hertie School of Governance korraldavad juba täna, 8. juunil kell 19 kahasse veebiarutelu, mille keskmes eesseisvate Saksamaa föderaalvalimiste piroriteedid. Osaleb ka OSFi Euroopa ja Euraasia piirkonna uus tegevjuht Daniela Schwarzer. Lisainfo esinejate ja Zoomi registreerimise kohta SIIN. 

Euroopa ja maailm

Your Europe digivärav tutvustab end
Euroopa Liidul on keeruline ülesanne - saada nii kodanikud kui ka ettevõtted kasutama ühtset digiväravat Your Europe, mille eesmärk on aidata otsida Euroopa Liidu ja riiklikke võrguallikaid, kust leida korraga kogu vajalik info elamiseks, töötamiseks, õppimiseks, ostlemiseks, reisimiseks või ettevõtluseks kõikjal ELis. Info on saadaval kõigis kohalikes keeltes ja inglise keeles.
Täna kell 14-15 korraldatavat tutvustusüritust veab Eesti, fookus on seekord piiriülesel kaubandusel. Tutvu ürituse ja selle esinejatega Your Europe portaalis.

AEF raadios

AEF minutid 6. juunil

Uuest algatusest, mis kannab nime Elav Tänav ja püüab muuta linnaruumi paremaks ja inimkesksemaks, räägib avaliku ruumi aktivist Ave Habakuk.
 
👉 Saadet kuula järele SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn