Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 16 / 2020

AEFi uudised

Anname üle 23. Koosmeele auhinna
Järgmise nädala kolmapäeval, 27. mail, on AEFil hea meel üle anda tänavune Koosmeele preemia. Teeme seda väikese tunnustustseremooniaga vabas õhus. Varasemate laureaatide ja auhinna ajaloo kohta loe meie kodulehelt
Preemia suuruseks on 1000 eurot, sellega kaasneb kunstnik Marje Üksise graafiline leht "Koosmeelesammas". Tänavuse auhinna saaja teeme teatavaks kolmapäeva varahommikul. 

#kuidasmekestame Vabamus
AEFi ja mitmete teiste organisatsioonide koostöös näitust näeb nüüd Vabamus! Ehkki fotograaf Birgit Püve rändas kaameraga mööda Eestit ringi juba 2018. aastal, püüdes pildile rahvastiku vähenemise ning vananemisega seotud muutused Eesti inimeste argielus, on tänavune koroonapandeemia asetanud need uude vaatevinklisse. Näitus jääb avatuks septembrikuuni. 

Issanda loomaaiast

Veebiklubi: vabakond vs kriis
Vabaühenduste Liit ja Euroopa Parlamendi Büroo Eestis kutsuvad 28. mail Hea Kodaniku veebiklubisse, kus tutvustame vabaühendustes kriisiajal tehtud ägedaid asju ja arutleme, kuidas on vabakond kohanenud, mida õppinud ja kuidas edasi. Registreeri SIIN!

Google for Nonprofits lisakoolitus
Järgmisel neljapäeval, 28. mail 2020 kl 14.30 viib Google läbi teise eestikeelse videokoolituse oma võimaluste tutvustamiseks. Täpsem info asub SIIN
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Pandeemia ja võrdne kohtlemine
OSFi president Patrick Gaspard kritiseerib New Yorki linna sotsiaalse distant-seerumise poliitikat: jõukamates linnajagudes jagatakse tasuta maske, samal ajal kui kehvemal järjel mustanahalistele või ladina-ameerika päritolu noortele tehakse trahve, mida nad isegi maksta ei suuda. Arestikambrisse sattudes on neil suurem risk ka viirusesse nakatuda. Video ja lühikokkuvõte on SIIN

Euroopa ja maailm

Multilateraalsus pärast COVID-19
Esile on kerkimas muster, kus USA ründab multilateraalseid institutsioone ning Hiina üritab neid ümber kujundada oma väärtussüsteemi järgi, mida ei jaga eurooplased. Kuidas pandeemiaaegses ja -järgses olukorras koostööd parandada, kes peaks võtma juhirolli? Loe ECFRi kommentaarist.

AEF raadios

AEF minutid 20. mail
 
Räägime Eesti LGBT Ühingu kommunikatsioonijuhi Kristiina Rauaga Euroopa Põhiõiguste Ameti (FRA) ilmunud põhjalikust raportist, IDAHOT päevast, Vikerkaarekangelastest ja Baltic Pride'ist. Kuula meie kodulehelt!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia