Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 5 / 2021

AEFi uudised

Uued ACFi stipendiaadid selgumas
Aktiivsete Kodanike Fondi keskmise suurusega ja suurprojektide taotlusvooru hindamine on lõpusirgel ning uued toetatud projektid loodame teatavaks teha pärast Eesti Vabariigi 103. aastapäeva. Palume natuke veel kannatust!

Kandideeri: ACF päevad 2021
Aktiivsete Kodanike Fond kutsub kandi-deerima osalemiseks 2021. aasta Aktiivsete Kodanike Päevadel ACTIVE CITIZENS 4 HUMAN RIGHTS. 
Covid-19 pandeemia tõttu toimuvad need 2021. aastal suuremas osas online-kohtumiste vormis, v.a. programmi lõpuüritus, mis leiab aset Oslos septembris või oktoobris 2021. Kogu lisainfo ja taotlusvormi leiad ACFi kodulehelt kuulutusest.

Issanda loomaaiast

Aita luua uut veebiplatvormi
Kestliku arengu koalitsiooni liikmed, sh Tallinna Ülikool, Riigikantselei, Vastutus-tundliku Ettevõtluse Foorum, MTÜ GTL Lab ja Arengukoostöö Ümarlaud, on loomas veebiplatvormi kestliku arengu eesmärkide ja Eesti 2035 eesmärkide saavutamiseks. Loe täpsemalt, kuidas saad kaasa aidata nii küsimustikule vastates kui MTÜde fookusgruppides osaledes. 

Kandideeri inimõiguste saadikuks
Eesti Inimõiguste Keskus otsib Läänemaalt, Raplamaalt ja Järvamaalt saadikuid, kes soovivad oma kogukonnas inimõigusi edendada. Saadikud aitavad inimõigusi inimestele lähemale tuua ja tagada selle, et riik austaks kõigi Eesti inimeste põhiõigusi. Täpsemalt loe SIIT, tähtaeg 8. märtsil.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Ühise fondi abiga COVID-19 vastu
Maailma suured heategevus- ja filantroopiafondid ühendasid juba mulle Response and Vision Fund nime all, et aidata COVID-19 vastases võitluses nõrgemaid riike globaalses lõunas ja vähendada ebavõrdsust. Ühendfondi kuuluvad lisaks OSFile näiteks Fordi fond, Fundación Avina, Humanity United, Omidyar Network, SAGE Fund, Wallace Global Fund jt. Toetatakse organisatsioone, mis tegelevad kliimaõigluse, soolise võrdõiguslikkuse ja võlaõiglusega. Loe täpsemalt SIIT.

Euroopa ja maailm

Eesti Aafrika regioonistrateegia
Välisministeerium esitles värsket Eesti Aafrika regioonistrateegiat, mille eesmärk on seada konkreetsed arengusuunad ja edasine tegevuskava aastateks 2021–2025. Kaetud on suur hulk erinevaid valdkondi, mis on kriitilise tähtsusega mitte ainult Eestile, vaid tervele maailmale: kestliku arengu eesmärgid, inimõigused, kliimaküsimus, ränne jne. 

AEF raadios

AEF minutid 12. veebruaril

Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige, looduskaitseekspert Silvia Lotman räägin 30. sünnipäeva tähistava fondi töövõitudest ja praegustest väljakutsetest. Saadet kuula järele SIIT. 

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn