Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 2 / 2020

AEFi uudised

Save the Date: 16. aprilli õhtu
Ongi nii, et AEFi teekond siin Eestis meie kodanikuühiskonna heaks hakkab varsti käima juba 30. ringi, sest fondi asutamislepingule kirjutati alla 19. aprillil 1990. aastal.
Plaanime seda sündmust neljapäeva õhtul, 16. aprillil tähistada ka meie heade koostööpartnerite ja kaasteelistega, nii et selle kuupäeva võib panna juba märkmi-kusse kirja! Rõõmustame ja vaatame, mis tulevik toob. 

Kohtumine EK asepresidendiga
Möödunud nädalal kohtusid mitmed Eesti vabaühendused, sh AEFi juhataja Mall Hellam Euroopa Komisjoni asepresi-dendi Dubravka Šuica'ga, kelle vastutusalas on nii demokraatia- kui demograafiaküsimused. Arutleti Eesti kogemuse üle kodanike aktiveerimisel ning ühiskondlikesse aruteludesse ja otsustamisse kaasamisel, keskendudes digivõimalustele. Tulemusi? Loodame. 

AEF ajas Lätis ACFi asja
Aktiivsete Kodanike Fondi programmi koordinaatorid Katrin Enno ja Ksenia Gutnitšenko ning AEFi juhataja Mall Hellam käisid Lätis arutlemas, kuidas paremini fondi projektide mõju hinnata. Kaasa tulid rääkima ka leedukad, kus kõige esimene taotlusvoor parajasti kestab.

Issanda loomaaiast

Tule ja arutle vihaste aegade üle
Tallinna Ülikool korraldab 13.-14. veebruaril rahvusvahelise konverentsi, kus arutletakse demokraatia ning populismi teemadel mitmete mainekate maailmanimede saatel: John Keane (kes on esinenud ka Avatud Ühiskonna Foorumil 2004.a.), Chantal Mouffe jt. Konverents on tasuta, tutvu kavaga ning registreeri ennast SIIN.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

2020 majandus- ja rahandusriskid
OSFi Global Boardi liige, majandusspetsialist Anatole Kaletsky kirjutab Project Syndicate's ilmunud artiklis, millised on need maailma majandust ja rahandust mõjutavad riskid, millega tuleks 2020. aastal arvestada. Ja kui tõenäolised nad üldse on? Loe edasi SIIT. 

Euroopa ja maailm

Putini uuest rollist - kuhu minek?
ECFRi vanemanalüütik Kadri Liik arutleb, mida tähendas ootamatult tulnud valitsusevahetus Venemaal ning milline on Vladimir Putini roll. Kas see otsus tähendab Putini lahkumist või hoopis uutmoodi tulekut? Võim muutub Venemaal tõenäoliselt hajutatumaks või mitmekesisemaks kui seni, andes suuremad volitused Riigiduumale ja  seeläbi ka Riiginõukogule, aga kuidas? Artiklit saab lugeda SIIT

AEF raadios

AEF minutid Kukus 15. jaanuaril

Vabaühenduste Liidu huvikaitsejuht Alari Rammo tegi kokkuvõtte eelmise aasta töövõitudest, probleemidest ja uueks aastaks seatud eesmärkidest. Saadet saad kuulata SIIT

Sel kolmapäeval, 22. jaanuaril on stuudiokülaliseks Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja Agu Laius, kes räägib muutustest, mis peatselt KÜSKil ees seisavad. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia