Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 14 / 2021

AEFi uudised

Venemaa Hääled kõlasid taas
19. mail toimus taas AEFi arutelusari Venemaa Hääled, seekord veebiavaruses.

Päevakajalistel teemadel vestlesid Karina Orlova, Julia Galjamina, Lev Šlosberg ja Fjodor Krašeninnikov. Vestlust juhtis Artemi Troitski. 

Kogu täpsem info esinejate ja korralduse kohta Venemaa Häälte FB ürituse lehelt, salvestuse leiab lisaks ka Youtube'ist


 

Issanda loomaaiast

Neli strateegilist partnerit valitud
Siseministeerium valis avaliku konkursi kaudu välja neli strateegilist partnerit, kes aitavad ellu viia aastatel 2021-2024 „Sidusa Eesti arengukava“ programmi „Kogukondlik Eesti“.
Neli partnerit järgmiseks neljaks aastaks on: Sotsiaalse Innovatsiooni Labor, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Vabaühenduste Liit ja Maakondlikud Arenduskeskused. Jõudu ja rõõmu!

Vihakõne seadus - jah või ei?
Kas viha- ja vaenukõne vajavad kriminaliseerimist või oleks see ränk sõnavabaduse piiramine? Sel teemal arutlevad Alari Rammo Salgast ja VÜList ning EKREst Anti Poolamets. 23 minutit hagu andmist, jõudu!
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Amazonase-ala ja kliimamuutused
Amazonase vihmametsade kaitsmise vajadusest on sageli räägitud rahvusvahelisel tasemel nii kliimapoliitika kui erinevate kultuuride-hõimude säilitamise kontekstis, jättes kõrvale need miljonid inimesed, kes on osa Amazonase piirkonna erinevate linnade elanikest. Belemi linnas on näiteks 2 miljonit elanikku. OSFi prioriteediks on oma Ladina-Ameerika programmi abil toetada just nende linnaelanike tegevust oma elukeskkonna säilitamisel. Loe artiklist täpsemalt, millised on seatud eesmärgid. 

Euroopa ja maailm

OGP ja vabakonna ajaurünnak
Millised on kõige olulisemad suunad huvikaitses erinevate Euroopa riikide vabakonna organisatsioonide jaoks? Osale seminar-ajurünnakus, mida veab Avatud Valitsemise Partnerluse üleilmne võrgustik. Lisainfo OGP raames toimuva Open Recovery and Open Renewal kampaania kohta SIIT, 16. juuni hommikuseminarile registreerumine sellelt lingil.

AEF raadios

AEF minutid 26. mail
 
Räägime Muinsuskaitseameti kommunikatsiooniosakonna juhataja Madle Lippusega pärandihoiust ning inimeste võimalusest selles osaleda ning kaasa arutleda.

👉 Saadet kuula järele SIIT. 

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn