Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 12 / 2019

AEFi uudised

Venemaa Hääled: Vasja Oblomov
AEF toob teieni 17. aprillil taas Venemaa Hääled, aga sedakorda mitte avaliku ürituse formaadis. Omavahel vestlevad omavahel muusikakriitik Artemi Troitski ja muusik Vasja Oblomov
Lisaks loomingulistele saavutustele, täismajakontsertidele üle Venemaa ja kümnetele miljonitele vaatamistele Youtube’is, on Oblomovil ette näidata ka ülikoolidiplomid ajaloo ning õigusteaduse erialadel.
Kahe kange vestluse toome teieni Youtube'i vahendusel - püsige lainel! Kes Oblomovit näha-kuulata tahab, saab 18. aprillil Tallinnas minna ka tema kontserdile.

22. Koosmeele preemia & AEF 29
Järgmisel neljapäeval, 18. aprillil kuulutame välja AEFi 22. Koosmeele preemia laureaadi, kelle nime teeme teatavaks sama päeva hommikul.
Tänavu anname preemia välja koostöös Swedbankiga, kes toetab auhinna saajat ilusa ümmarguse 1000 euroga. Varasemate laureaatide ja preemia ajalooga tutvu www.oef.org.ee/koosmeel Ja põhjust on ka iseendale õnne soovida - AEFil täitub 29. sünnipäev. "Palju õnne meile kõigi poolt", nagu ütlevad klassikud!

Issanda loomaaiast

Kõigi Eesti kutsub kontserdile
Eeloleval pühapäeval, 14. aprillil kell 15-18 toimub Tallinnas Lauluväljakul Kõigi Eesti kodanikuliikumise korraldatud kontsert Kõigi Eesti Laul. Kui saad, siis ole kohal, sest Lauluväljakul on analoog parem kui digi! Loe täpsemalt SIIT ja infot lisandub jooksvalt ürituse Facebooki lehele. Kutse kontserdile on saanud ka kõik vastvalitud Riigikogu liikmed.

Balti kliimakett toimub sel reedel
Kõik Baltimaad ärkavad homme, s.o. reedel 12. aprillil ja moodustavad Balti kliimaketi. Kogunetakse kell 11-13 Toompea lossi ees, lisaks Tallinnale ka Tartus, Pärnus, Riias ja Vilniuses. Loe täpsemalt SIIT ja SIIT

Hea Kodaniku klubi kutsub taas
17. aprillil toimub järjekorras juba viies Hea Kodaniku klubi, mille pealkirjaks on seekord “Kes veab eest muutusi ühiskonnas?” Täpsemalt tutvu üritusega SIIN. Eelmist, AEFiga koostöös toimunud klubi, kus esinesid maailmanimega mittetulundusõiguse tundja Doug Rutzen USAst ja Norra vabakonna eestvedajaid Stian Slotteroy, saab järele vaadata SIIT

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Ühe vihakampaania anatoomiast
USA juudi kogukonna teemadele keskenduv sõltumatu ja suurim ajakiri Moment avaldab pika ja põhjaliku artikliteseeria sellest, miks ja kuidas George Sorosist - juudist, Holokausti ellujääjast - kujundati Iisraelis vaenlasekuju. Esimest osa saab lugeda SIIT

Euroopa ja maailm

Kuhtuv majandus ja vaesus Ungaris
Loe Die Zeitis ilmunud pseudonüümi all avaldatud artiklit, mille autoriks on üks endine Kesk-Euroopa Ülikooli õppejõud (autori nimi on toimetusele teada). Nii Ungari institutsioonidest, õigussüsteemist kui sotsiaalsest sidususest on järel vaid räbalad.
Kui Ungari prooviks oma praeguses olukorras alustada näiteks EL-iga liitumisläbirääkimisi, siis ei võetaks teda praeguse õigussüsteemi ja riigistruktuuride olukorra puhul ilmselt jutulegi; ka sõltumatut meediat pole sisuliselt lastud eksisteerida alates 2011. aastal vastu võetud meediaseadusest.

Kui aga ülalpool loetletu veel skepsist tekitab, siis soovitame lugeda ka majanduse osa - vähem kui 10 miljoni inimesega riigis elab 4 miljonit allpool vaesuspiiri ja 1 miljon äärmises vaesuses. Arstid-õed on lahkunud haiglatest ja üle 75-aastastele inimestele ei võimaldata uusimat vähiravi. Töötust maskeerivad programmid, millega makstakse tööotsijaile pool miinimumpalka. Majandus on olnud kindlas languses juba aastast 2008. Euroraha miljonid aga lähevad ilma põhjaliku järelvalveta Orbani lähikondsete taskutesse. 

AEF raadios

AEF minutid 10. aprillil
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia