Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 1 / 2022

AEFi uudised

ACFi tegevustoetuste voor lõppemas!
Veel 18. jaanuarini on käimas Aktiivsete Kodanike Fondi taotlusvoor tegevustoetustele. Juba on toimunud ka infopäev Zoomi vahendusel, kuid salvestus ja slaidid on ACFi kodulehel 👉 kättesaadavad ka tagantjärele. Strateegiaseminari salvestuse leiab ka . 
NB! Jooksvalt on võimalik toetust taotleda kahepoolsete suhete arendamiseks doonorriikidega. 

Kes kardab LGBT+ õpilasi?
Aktiivsete Kodanike Fondi toel viib Eesti LGBT Ühing ellu algatust turvaline kool, mille eesmärk on muuta kool turvaliseks ja toredaks kohaks kõigile õpilastele. Lisaks saab Solarise Keskuses kuni 30. jaanuarini näha näitust 
👉  #seeonfucked: lood, mida kantakse kogu elu ning soovitame kindlasti järele vaadata arutelu, mida kandis üle ka Postimehe haridusportaal. Jutuks tulid eelarvamused, ühiskonna mõju kooli-keskkonnale ja turvalisema kooli tulevikuvisioon.  

Kasahstani kodanikuühiskonnast
AEFi juhataja Mall Hellam käis nädala algul ETV Terevisioonis lehti lappamas. Kasahstanis toimuva tuules rullus poliitiliste valikute kõrval lahti vabakonna ja noorte toetamise teema. AEFiga oleme Kasahstani kodanikuühiskonna arengule hoogu andnud, aidates neil avastada
👉 digiriigi võimalusi;
👉 koolitades neid andmekaitse- ja privaatsusteemadel
👉 nõustades neid huvikaitse, parema seadusloome ja hea valitsemise teemadel
🔹 Miks on see oluline? 🔹 Kuula ja vaata!

Issanda loomaaiast

Aasta esimene Hea Kodaniku Klubi
Hea Kodaniku klubi pealkirjaga "Mida uurida uuringuga?"  toimub juba 19. jaanuaril kell 17:00. Seekord toimumiskohaks Tartu ja Domus Dorpatensise ruumid.

Lisainfo eesootavate teemade ja neid lahti harutavate esinejate kohta ning registreerimine SIIN! Lähem info üritustesarja kohta siit.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Hüvasti, haridusuuendaja!
OSFi Voices blogist leiab järelhüüde juristile ja haridusinnovaator Lani Guinier'ile, kes nõustas ühtlasi ka OSFi erinevaid programme USAs. Tema üheks kõige suuremaks panuseks oli võitlemine selle eest, et vangidel oleks õigused ja võimalused omandada kõrgharidust.
Loe, millised kõhklused valitsesid OSFi enda sees, milliseks kujunes pilootprojekti läbiviimine ja milliseks osutusid tulemused pärast seda, kui OSF otsustas oma ressursid USA vanglates kõrghariduse pakkumisele suunata. 

Partnerlus Lääne-Aafrikas
Kaks suurt fondi ehk OSF ning Ford Foundation on kokku pannud oma seljad ja rahad, et aidata kaasa seksuaal-vägivalla vähendamisele Lääne-Aafrikas ehk Ghanas, Senegalis ja Nigeerias, kus rünnakud naiste vastu on pandeemia ajal veelgi suurenenud. Loe täpsemalt SIIT, millist kampaaniat ja tegevusi olukorra parandamiseks ellu viiakse.

Euroopa ja maailm


👉 #CivilSocietyStartsHere kampaania!
Inimõigused, vabadus, võrdõiguslikkus, inimväärikus, demokraatia ja õigusriik on väärtused, mille suuremale toetusele Aktiivsete Kodanike Fond oma uue üle-Euroopalise kampaaniaga püüdleb. Tutvu erinevate heade algatustega erinevatest Euroopa riikidest! Viimasena on fookus ÕIGUSRIIGIL.

ACF on toetanud
 Korruptsioonivaba Eesti projekti, mis keskendus väärkäitumisest teavitamise ja vilepuhujate kaitse edendamisele Eestis - 👉 vaata videost, mida räägib algatusest KVE tegevjuht Carina Paju. 

Kõik videod leiad ka EEANorwayGrants Youtube'i kanalist

CERV programm ootab projekte
Citizens, Equality, Rights and Values Programme (CERV) pakub tuge ühendustele, kes edendavad kodanike põhiõigusi, demokraatiat ja õigusriiki.
Tähtaeg 29. märtsil, infotund 25. jaanuaril. Programmialast lisainfot ja nõu pakuvad ka KÜSKI juures asuva kontaktpunkti koordinaatorid. Samuti saad liituda CERV uudiskirjaga.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn