Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 12 / 2021

AEFi uudised

AEF 31 ja Koosmeele preemia
19. aprillil sai AEF juba 31-aastaseks ning nagu juba 1997. aastast saati, tunnustasime ka tänavu Eesti ühiskonnale olulisi inimesi Koosmeele auhinnaga. Palju õnne, kunstnik Flo Kasearu ja Pärnu Naiste Tugikeskuse juht Margo Orupõld! Preemiat toetas sel aastal LHV pank.
👉 Siit loe pressiteadet ja kuula ka 👉 raadiosaadet.  
👉 Tunnustusüritus ja arutelu "Kuidas kunsti kaudu maailma muuta?"ACFi uus taotlusvoor nüüd avatud!
AEF kuulutas välja Aktiivsete Kodanike Fondi konkursi vabaühenduste väikeprojektidele, mille eesmärk on vabakonna suurem võimekus ja jätkusuutlikkus. Taotlusvooru kuulutuse ja vajalike dokumentidega tutvu www.acf.ee kodulehel! 👉  NB! Paigas on ka infopäevad!

Issanda loomaaiast

Toeta Eesti vabaühendusi!
Juba teist aastat järjest ning aprilli lõpuni on elektroonilise tuludeklaratsiooni esitajatel võimalik maailma natuke paremaks muuta, annetades tagastatud tulumaksu mõnele asjalikule vabaühendusele. AEFi toetamise kohta loe täpsemalt meie Facebooki lehelt.

Kohaliku omaalgatuse programm
Kevadvooru tähtaeg on ukse ees ja saabub 30. aprillil kell 16:30. Loe kõige kohta täpsemalt

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Ungari ja uus vabaühenduste seadus
Ungari vabaühendused elavad pideva pinge all, mis tähendab ka ühingute vabadusi piiravaid seadusi valitseva võimukoalitsiooni poolt. Mitmed vaidlused on jõudnud ka EL institutsioonidesse. Nüüd on küpsemas uus eelnõu, mis saaks Euroopa Komisjoni eelmise aasta tauniva otsuse 2017. aasta seaduse kohta kõrvale lükata. Loe täpsemalt Deutsche Wellest, Human Rights Watchist ja Euractivist. 

Euroopa ja maailm

Soros, AEF ning Ungari
AEFi juhataja Mall Hellam rääkis ajakirjanik Neeme Raua ühiskondi ja (välis)poliitikat analüüsivad autorisaates "Siin" nii Avatud Eesti Fondist kui Ungaris toimuvast. Saadet tervikuna kuula järele Kuku raadio podcastidest; lõik Mall Hellamiga algab 37:12 pealt. 

AEF raadios

AEF minutid 14. aprillil
Eesti Pagulasabi tegevusest rääkisid tugiteenuste juht Anu Viltrop ning toitlustust ja araabia keele kursusi pakkuva sotsiaalse ettevõtte Siin & Sääl eestvedaja Celal Yildirim. 
👉 Saadet kuula järele SIIT.

AEF minutid 28. aprillil 

1. mail ehk juba sel laupäeval toimub taas Teeme Ära talgupäev. Sellest, mis tänavu teisiti ning mis hästi, räägib Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees ja talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür.
👉 Kuula SIIT

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn