Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 20 / 2018

AEFi uudised

XXII Avatud Ühiskonna Foorum!
Sügise eel on hea meel teatada, et 2. oktoobril kell 13:00-17:00 toimub järjekorranumbrilt juba 22. AÜF, mille peaesinejateks on Open Society European Policy Institute'i juht Heather Grabbe ja Soome Keskpanga president Olli Rehn. Omavahelises vestluses, mida modereerib Johannes Tralla ERRist, arutlevad nad inglise keeles teemal "Long Shadow of the Financial Crisis: Social Strains and Economic recovery"

Venemaa Häälte järelkaja
Raadio 4 oli eetris Artur Aukoni tunniajane vestlussaade "Osobyi Vzgljad", kus olid külalisteks Alisa Ganieva ja Vitali Manski. Lisaks kuula Ganieva intervjuud Delfi TV-le, mille keskmes on Venemaa ja islamiusuliste teema. 

Issanda loomaaiast

Raadio 4 jätkab värskes headuses
ERRi raadiojaamadest tasub sageli kuulata ka venekeelset Raadio 4, mille programmis on eeloleval hooajal palju uut ja põnevat: muuhulgas alustab uus saade võrdõiguslikkusest ("Ütle EI!"), uuritakse Läti kaunemaid paiku ning keskendutatakse infouputusele ("Vandenõuteooria"). Tutvu uute saadete sisuga SIIN.

Vene mõjutustegevuse pikad niidid
Soovitame lugeda mitmete riikide ajakirjanike koostöös sündinud artiklit, mida nädalavahetuse kohustuslikuks lugemiseks pidas ka president Kaljulaid. Eestikeelse loo leiab SIIT; juhtumit kommenteerib ka AEFi nõukogu liige Raul Rebane. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Rohingjad, beebid ja juriidiline limbo
Alates augustist 2017 on rohkem kui 700 000 islamiusulist rohingjat olnud sunnitud põgenema kodust Myanmarist naaberriiki Bangladeshi. Enamus põgenikest on naised ja lapsed, nende seas on ka kümneid tuhandeid lapseootel naisi. Mis nende "nähtamatutest beebidest" edasi saab, loe SIIT.

Euroopa ja maailm

Õppetund liberaalidele rahvuslusest
Politoloog ja ühiskonnateadlane Ivan Krastev kirjutab The Guardianis ilmunud artiklis, mida on Euroopa liberaalidel õppida Kesk-Euroopast, kus natsionalistlikud meeleolud on tugevnenud juba sallimatuseni. Selle juured ulatuvad 1990ndate lõppu, mil liberalism ja rahvuslus kujunesid üksteist välistavateks, selmet jätkata koostööd nagu kümme aastat varem kommunismi õõnestamisel. 

AEF raadios

AEF minutid 5. septembril
AEFi juhtaja Mall Hellam räägib augustis toimunud Arvamusfestivali arutelust ja viiendat korda Käsmu kogunenud Venemaa Häältest; kiikame ka sügise tegemistesse. Kuula SIIT.  

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia