Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 13 / 2019

AEFi uudised

Palju õnne, Eesti Memento Liit!
Möödunud neljapäeval kuulutasime välja AEFi 22. Koosmeele preemia laureaadi, kelleks tänavu on Eesti Memento Liit. Südamliku tänutseremoonia pildid leiab AEFi Facebooki lehelt, pikem teade auhinna kohta asub SIIN. Sel aastal andsime preemia välja koostöös Swedbankiga, kes toetas auhinna saajat ilusa ümmarguse 1000 euroga.

What future for Europe? 
6.mail korraldab Avatud Eesti Fond koostöös Estonishing Eveningsi üritustesarjaga Tallinnas Erinevate Tubade klubis ingliskeelse valimisdebati. Tule kohale, kuula ja küsi! Kogu info osalejate ja õhtu kohta leiab What future for Europe FB lehelt. Üritust toetab Euroopa Komisjoni Europe for Citizens programm. Tegu on Euroopa-teemaliste aruteludega, mis viiakse lisaks Eestile partnerite poolt läbi ka Lätis, Leedus ja Brüsselis.

Venemaa Hääled: Vasja Oblomov
17. aprillil vestlesid Avatud Eesti Fondis Vene muusik Vasja Oblomov ja muusika- ning ühiskonnakriitik Artemi Troitski. Intervjuud loe ERRist, nende vestlust saab järele vaadata SIIT.

Issanda loomaaiast

Veel EP valimisteemalisi üritusi
Euroopa Majandus ja Sotsiaalkomitee korraldab 2. mail seminari "Keda valida?" ehk Eesti kodanikuühiskonna arutelu Euroopa Parlamendi valimiste teemal. 9:30-13:00 toimuvad arutelud on eesti keeles; valdkonna arenguid Euroopa Liidus tutvustavad Majandus- ja Sotsiaal-komitee liikmed.
Arutelu ajakava leiab SIIT, registreeri SIIN
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Ridenhouri julguse auhind Sorosile
Filantroop George Soros on saanud eraldi tunnustuse oma julguse eest seista avatud ühiskonna väärtuste eest, inimõiguste ja läbipaistvuse eest võitlemisel, haavatavate gruppide eest seismisel. Soros on üleilmselt nende väärtuste edendamisse oma fondide võrgustiku kaudu panustanud rohkem kui 32 miljardit dollarit. Loe SIIT ja vaata ka tänuvideot ning Sorosi kõne. Nagu ta seal ütleb - selle tunnustuse puhul hindab ta eelkõige selle ajastamist praegustele keerulistele aegadele, mil toetusel on hindamatu väärtus.

Euroopa ja maailm

Vaenukõnest ja selle piiramisest
USA Council on Foreign Relations on teinud lühikese ja konkreetse võrdleva analüüsi vaenukõnest, selle levikust ja piiramisest maailma erinevates piirkondades.
Loe SIIT, kas sotsiaalmeedia võimendab vaenukõne, kuidas erinevat platvormid seda reguleerivad ning kas ja kuidas on võimalik rahvusvahelises õiguses inimest vaenukõne eest vastutusele võtta. 

AEF raadios

AEF minutid 24. aprillil
Ühismälu säilitamise vajalikkusest ja mäluga tegelevate organisatsioonide olulisusest ühiskonnas räägib okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu uus juht Keiu Telve. Saadet saad kuulata SIIT
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia