Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 20 / 2021

AEFi uudised

OLULISIM - palun vaktsineeri!
Olukord on enam kui kriitiline. Kui pelgad vaktsineerimist, siis tutvu ka ERRi Novaatori portaali ning Kust sa tead?-algatuste lehtede infoga; küsi kindlasti nõu ka perearstilt. Loe, mida arvab kommunikatsiooniekspert, endine AEFi nõukogu liige Raul Rebane. 

Inimõiguste seminar Eestis 
Noorteorganisatsioon Seiklejate Vennaskond korraldab projekti "Võta sõna ja tegutse - inimõiguste heaks!" raames 6.-9. detsembril inimõiguste-teemalise seminari.
Saaremaal toimuv koolitus on suunatud noortega töötavatele inimestele, kel soov oma noortega viia läbi töötubasid "Ei vihakõnele!" ja inimõiguste alal. Töötatakse väikses (20 inimest) grupis, jälgides hetkel kehtivaid piiranguid. Projekti toetab Aktiivsete Kodanike Fond. Kui oled õpetaja, noortejuht või noorsootöötaja, siis loe ja kandideeri kuni 5.11! Facebooki ürituse leiad SIIT. 

Kohtusime IDEAga Eestis
AEF ning mitmed teised vabakonna organisatsioonid kohtusid ICDSi juures asuvas Eesti Välispoliitika Insti-tuudis Rahvusvahelise demokraatia ja valimisabi instituudi (International Institute for Democracy and Electoral Assistance – IDEA) peasekretäri dr Kevin Casas-Zamoraga. Loe ja vaata pilte ka Eesti Välispoliitika Instituudi blogist! Samuti leiab uudise Eesti välisministeeriumi kodulehelt

Aitäh, Kersti Kaljulaid!
Täname AEFi soojalt meeles pidamast. Meiepoolne tunnustus ametiaja eest, mida iseloomustasid väärtuspõhisus, argumenteeritus ja empaatia erinevate haavatavate ühiskonnagruppide osas. EFC aastakonverents
Nädalapäevad tagasi toimus Viinis Euroopa Fondide Keskuse (EFC) aastakonverents "From crisis to opportunity – How can philanthropy accelerate sustainable change?". Lisaks paljudele põnevatele aruteludele tehti teatavaks ka EFC ja Dafne (Donors and Foundations Networks in Europe) ühinemine lähemas tulevikus üheks organisatsiooniks. Loe, millega tegu. 

Issanda loomaaias

Kodanikupäev ootab kandidaate
26. novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva, mille eesmärk on tõsta esile tegusate ja ettevõtlike inimeste panust Eesti ühiskonna arengusse. Kodanikupäeva aumärkide, aga ka aasta kodaniku tiitli välja andmist veab tänavu eest siseministeerium. 
Ettepanekuid oodatakse kuni 8. novembrini! Lisainfo ja ettepanekute esitamine toimub SIIN. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Globaalne Põhi, Lõuna ja vaktsiinid
OSFi praegune juht Mark Malloch-Brown ning mitmed teised maailma suurte heategevuslike ning filantroopia-organisatsioonide juhid kutsuvad Project Syndicate'is ilmunud artiklis vähendama lõhet nende riikide vahel, kus vaktsineerimise tase on kõrge või tõusmas ning madala kaitsepookimis-võimega riikide vahel.
Esitatakse mitmeid ettepanekuid, nende seas olulisim: jõukatel riikidel on vaja võtta kollektiivne vastutus, et saavutada WHO eesmärk vaktsineerida 2021. aasta lõpuks vähemalt 40% madala- ja keskmise sissetulekuga riikide rahvastikust ning 2022. aasta septembriks kasvatada see 70%-ni. Allakirjutanud organisatsioonid on pandeemia ajal suunanud COVIDi-vastasesse võitlusse ja tagajärgede leevendamisse enam kui 3 miljardit dollarit. 

Kaitske Kõrgõzstani demokraatiat
Kõrgõzstan on praegu üks väheseid demokraatlikke riike Kesk-Aasias, kuid seegi on kadumas ning vabadused kitsenemas. Euroopa ja Euroopa Liit peaksid jõulisemalt seisma oma sadade miljonite eurode suuruses investeeringute ja panuse eest demokraatliku riigikorra säilitamisse, arvab Kõrgõzstani Sorosi fondi juht Shamil Ibrahimov. Loe täpsemalt Euronewsi artiklist.

Euroopa ja maailm


👉 #CivilSocietyStartsHere kampaania!
Inimõigused, vabadus, võrdõiguslikkus, inimväärikus, demokraatia ja õigusriik on väärtused, mille suuremale toetusele Aktiivsete Kodanike Fond oma uue üle-Euroopalise kampaaniaga püüdleb. Tutvu erinevate heade algatustega erinevatest Euroopa riikidest! Eelmisel ning käesoleval nädalal on põhitähelepanu võrdsetel võimalustel. Kõik videod leiad ka EEANorwayGrants Youtube'i kanalist
Euroopa kestliku energia nädal
Tänasest kuni nädalala lõpuni räägitakse Euroopast ning rohelise energia tulevikust: ‘Towards 2030: Reshaping the European Energy System’. Toimumas on hulk erinevaid töötubasid, arutelusid, veebinare jms. Kui soovid samuti kaasa lüüa, siis registreeri 👉https://eusew.eu/registration 
#EUSEW2021

Kestlik areng ja ettevõtlus
Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi ja Läti CSR võrgustikuga kutsuvad ettevõtteid osalema koolitusel "Mõtestades kestlikku arengut ettevõtluses". Toimub 11.11.2021 inglise keeles ning tõlketa, kõigile tasuta ja veebis. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn