Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 3 / 2022

AEFi uudised

Lihtsa keele abil kõigini
Äsja alustas intellektipuude ja psüühika-häiretega inimeste huvides tegutsev MTÜ Vaimupuu Aktiivsete Kodanike Fondi rahastusel projekti „Puuetega inimeste kaasamine sotsiaalteenuste lihtsasse keelde tõlkimise abil“, mis suurendab ligipääsetavust ning intellektipuude ja lugemisraskustega inimeste kaasatust ühiskonda. Loe täpsemalt ERRi uudisest ja Vaimupuu kodulehelt. Sealtsamast leiab ka intervjuu AEFi juhataja Mall Hellamiga.

#seeonfucked näitus veel üleval
Solarise Keskuses saab 30. jaanuarini näha näitust #seeonfucked: lood, mida kantakse kogu elu ning soovitame kindlasti järele vaadata arutelu, mida kandis üle ka Postimehe haridusportaal. 

Lõppes AEFi Valgevene projekt
2020. aasta oktoobris valis Eesti välisministeerium välja Valgevene arengukoostöö projektide piiratud taotlusvooru projektid, mida rahastati kokku 800 000 euroga. Teiste seas sai toetust ka Avatud Eesti Fond, et viia ellu ühisprojekt Valgevene sõltumatu meedia suunal. Loe täpsemalt AEFi kodulehelt.

Issanda loomaaiast

UV faktor kuumast piirkonnast
Soovitame kõigil (välis)poliitikahuvilistel vaadata järgi 25.01 ETV eetris olnud "UV faktorit", kus arutleti Ukraina ja Venemaa teemal. Lisaks endisele EV presidendile Kersti Kaljulaidile vestlesid saates ka AEFi nõukogu esimees, Eesti Välis-poliitika Instituudi juht Kristi Raik, AEFi nõukogu liige, Venemaa ekspert Kadri Liik ja endine kaitseministeeriumi asekantsler ja praegune praxik Meelis Oidsalu.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

George Soros arutleb Hiina üle
31. jaanuaril ehk esmaspäeval korraldab Stanfordi Ülikool veebinari "China on the Eve of the Winter Olympics: Hard Choices for the World’s Democracies", kus esineb ka OSFi asutaja, filantroop George Soros. Hiina majandus on aeglustumas, kinnisvarasektor on kriisis ja soov domineerida oma lähinaabrite üle tekitab muret. Jutuks tuleb ka oktoobris ees seisev Hiina 20. Parteikongress, mis otsustab Xi Jinpingi jätkamise; USAs toimuvad novembris vahevalimised ning kliimasoojenemine kui üha tõsi-sem globaalne probleem. Pinged võivad eskaleeruda, hoiatab Soros. Veebinarile saab registreeruda SIIN. 

Euroopa ja maailm

Eesti ja korruptsioonitaju indeks
Transparency Internationali avaldatud 2021. a korruptsioonitaju indeksis kaotas Eesti eelmise aastaga võrreldes punkti, jagades nüüd 74 punktiga 13.-17. kohta Kanada, Islandi, Iirimaa ja Austriaga. Korruptsioonitaju indeks hindab korruptsiooni taset avalikus sektoris ja poliitika kujundamises, tajutuna välisekspertide ja äriringkondade poolt. Tulemused esitatakse skaalal 0 kuni 100, kus 0 on viide kõrgele ning 100 madalale korruptsioonitasemele. Loe täpsemalt edasi KVE kodulehelt.

Euroopa rohelepe ja Aafrika riigid
Aafrika kasvavad majandused kasutavad palju roheinnovatsiooni, kuid Euroopa ettevõtted ning riigid riskivad "rongist maha jääda", kui ei suuda oma teenuseid ning infrastruktuuri siduda nende tõsuvate majandustega. Lisaks kasvatab Euroopa passiivsus piirkonnas Hiina mõju riikide juhtivpartnerina. Euroopa peaks ühtlasi siduma oma Global Gateway programmi Euroopa roheleppega, sest neil on tegelikult ühilduvaid eesmärke ka Aafrikas. Loe rohkem ECFRi poliitikabriifist, mida Euroopa peaks tegema, et kasu oleks nii ühel kui teisel poolel. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn