Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 15 / 2019

AEFi uudised

Active Citizens Fundi avaüritus
Ta tuleb, ja ta tuleb varsti! 20. mail toimub Tallinnas Norra, Islandi ja Liechtensteini kodanikuühiskonna toetusprogrammi Active Citizens Fund avaüritus. Räägime kõigest, mida vaja järgmistel aastatel AEFi ja Vaba-ühenduste Liidu koostöös ellu viidava programmi kohta vaja teada. Samal päeval läheb avalikuks ka www.acf.ee koduleht. Kutsed saadame laiali täna. Kui soovid osaleda, aga kutset pole mingil põhjusel saanud, kirjuta uuel nädalal info@oef.org.ee

EP debatil juba 6000 vaatamist
Nädala alguses toimus ETKs What future for Europe EP valimisdebatt, mida saab järele vaadata SIIT. Üritust toetas Euroopa Komisjoni Europe for Citizens programm. Euroopa-teemalised arutelud viiakse lisaks Eestile partnerite poolt läbi ka Lätis, Leedus ja Brüsselis, järgmine toimub Arvamusfestivalil.

Venemaa Hääled: Vasja Oblomov
17. aprillil vestlesid Avatud Eesti Fondis Vene muusik Vasja Oblomov ja muusika- ning ühiskonnakriitik Artemi Troitski. Intervjuud loe ERRist, nende vestlust on järelvaatamiseks jaganud ka Rus.Edasi.org

Issanda loomaaiast

Aita pääseda ja edasi minna!
Karta on, et Eero Epneri judinaidtekitavat ülevaadet lähisuhtevägivallast Eesti kodudes on põhjust jagada edasi ka täna, homme ja järgmistelgi aastatel. Aga ehk muutub sellest ka tasapisi midagi paremaks. Kutsume sarnaselt Vabaühenduste Liidule annetama nende heaks, kes vajavad väljapääsu vägivallaringist ja nende heaks, kes neid sel teel aitavad. Täpsem info asub SIIN.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSF astub välja koduabiliste kaitseks
Maailmas on kümneid miljoneid koduabilisi, kes sageli töötavad väljaspool omaenda kodumaad ja on seetõttu ka haavatavamad vägivalla ning ekspluateerimise suhtes. 80% kõigist maailma koduabilistest on naised.
Loe SIIT, kuidas koduabilised oma õiguste eest seisavad ja kuidas OSF neid selles aitab. 

Euroopa ja maailm

Järgmine Euroopa Parlament
ECFR ennustab, et Euroopa Parlamendi järgmises koosseisus tasakaalustavad üksteist võrdselt vasakpoolsed sotsid koos rohelistega, Euroopa Rahvapartei ja Euroopa-vastased parteid. Tõenäoliselt koguvad viimased suuruselt teise häältesaagi ja saavad umbkaudu 35% kõikidest kohtadest. See omakorda tähedab, et Euroopa-meelsed parteid peavad tegema koostööd olenemata omaenda konkreetsetest poliitilistest veendumustest. Loe edasi ECFRi kodulehelt.

AEF raadios

AEF minutid 8. mail
Räägime Euroopa Liidu Europe for Citizens toel toimunud What future for Europe valimisdebatist, mille korralda-sime koostöös Estonishing Evenings ja Estonian Worldiga. Keda ühendab Estonishing Evenings ja kuidas algatus nii palju populaarsust kogunud on, räägib üks eestvedajatest Reelika Virunurm. Saadet kuula SIIT. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia