Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 20 / 2019

AEFi uudised

Otsime demokraatiatreenereid!
Avatud Leedu Fond Atviros Lietuvos fondas (OLF) koos partneritega Taanist (Demokratiscenen) ja Eestist (meie ise, AEF) korraldab 25. septembril Vilniuses koolituse tulevastele demokraatia-treeneritele. Otsime Eestist kokku 10 osalejat, keda koolitusele saata! Loe, mis on Democracy fitness, loe konkursi kohta täpsemalt AEFi kodulehelt ja täida ankeet SIIN

Active Citizens Fund ootab taotlusi
Esimene taotlusvoor kestab kuni 21. augustini. Kogu info asub kodulehel www.acf.ee  Pidevalt täieneb ka küsimuste-vastuste sektsioon, hoidke end sellega kursis! 

NB! AEFi uudiskiri läheb nüüd mere äärde varbaid leotama ja naaseb sealt augusti lõpus. Inspireerivat suve!

Issanda loomaaiast

ESTO 2019 rahvuskongress 
Üleilmsete eesti kulutuuripäevade raames sündinud traditsioon ehk rahvuskongress toimub 2. juulil esmakordselt Eestis ning kutsub kuulama ja arutlema kõiki huvilisi. Rahvus-kongressi korraldab Ülemaailme Eestlaste Kesknõukogu ÜEKN, tänavu on teemaks Globaalne eestlus. Täpsema kavaga tutvu SIIN.
Telliskivi Loomelinnakus toimuvale arutelupäevale eelneb tihe programm ka Tartus ja Helsinkis. Loe SIIT.

Kuus alustavat sotsiaalset ettevõtet
Köömen, Jututaja, Wise Waste Collect, GTL Labor, SELF res ja Andmekool on kuus alustavat sotsiaalset ettevõtet, mis jätkavad oma teekonda ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatoris. Algatused lahendavad erinevaid sotsiaalseid probleeme, näiteks pagulaste ligipääs tööturule, eakate üksildus või koolisüsteemi rohkem praktiliste projektide toomine.
Loe SIIT, kelle ja millega tegu!

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kohutute ja inimeste vabadusest
Kontrollitud kohtuvõim tähendab piiratud vabadustega inimesi, nähtub Poolas toimunud kohtuvõimu reformist. Euronewsis kirjutab OSFi Yervand Shirinyan juhtumist, kus löögi alla sattus kohtunik, kelle käsitletav juhtum ei tundunudki poliitiline, vaid tegu oli protseduurireegleid puudutava otsusega  süüdistatava suhtes. Loe edasi SIIT.

Viimased päevad on õnneks toonud ka positiivsemaid uudiseid - Euroopa Liidu kohus Luxembourgis otsustas üleeile, et Poola seadusemuudatus, mis saatis sundpensionile kõik Poola Ülemkohtu üle 65-aastased mees- ja üle 60-aastased naiskohtunikud, on vastuolus Euroopa Liidu seadustega. Selle kohta loe edasi SIIT

Euroopa ja maailm

Moldova ütles oligarhile nägemist
Eelmisel nädalal oli Moldovas taasiseseisvumisaja sügavaim poliitiline kriis, mis lõppes demokraatia- ja reformimeelsete võimuletulekuga ning oligarh Vlad Plahotniuci riigist lahkumisega. Aga mida on selles õppida rahvusvahelisel koostööl? Loe edasi.

AEF raadios

AEF minutid 19. juunil
Hooaja viimases saates räägime Arvamusfestivali eestvedaja Maiu Lauringuga tänavusest Tuleviku-teemalisest festivalist ning hõikame välja AEFi arutelu 9. augustil kell 16 Euroopa ja noorte teemal ning 19. augustil toimuva Venemaa Hääled Käsmus. Kuula saadet SIIT
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia