Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 21 / 2020

AEFi uudised

Rohetiiger andis stardi
Eelmisel neljapäeval tegi oma esimese suurema hüppa avalikkusse uus keskkonna- ja tasakaalustatud majanduse alane koostööplatvorm Rohetiiger, millele andis mullu starditoetuse ka Norra, Islandi ja Liechensteini toetatud Aktiivsete Kodanike Fond!
Nende Facebooki leht on praegu parim koht, kus ennast algatusega jooksvalt kursis hoida, aga uuri ka kodukat www.rohetiiger.ee.

Arvamusi ja elamusi täis Eesti
Eelmisel nädalal jõudis eetrisse Kanal2 suvesaate "Elamusi täis Eesti" viimane osa, kus tuli juttu ka Aktiivsete Kodanike Fondi toetatud igaühe looduskaitse projektist. Täpsemalt - vikatiga niitmisest! Algatust veab Eestimaa Looduse Fond. Saadet vaata SIIT, lõik algab 17:42 pealt. 

Issanda loomaaiast

Demokraatiaharidus - nõuta tarkust!
Septembri keskpaigas alustab Tartu rahvaülikoolis taas kursus "Demokraatia-haridus – tee targema kodaniku-osaluseni". Koolitusel õpitakse läbi eluliste näidete, kuidas mina kodanikuna saan mõjutada otsuseid erinevatel tasemetel (rahvusvaheliselt, riiklikult ja kohalikult). Praktilised teadmised riigi ja kodanikuühiskonna toimimisest toob õpihimulisteni Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf. Loe lisainfot!

Sügis toob taas Hea Kodaniku klubid
22. septembril kell 15 räägitakse Hea Kodaniku klubis koosloomest ja kaasamisest, 13. oktoobril kell 17 andmete kasutamisest inimese, kogu- ja ühiskonna heaks. Täpsem info tulekul, aga kuupäevad võib juba kirja panna.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

George Soros 90
Avatud Ühiskonna Fondide võrgustiku asutaja ning AEFile alusepanija George Soros sai 12. augustil 90 aastat nooreks.
Loe temaga ilmunud värsket intervjuud ning vaata ka ETV Välisilma dokumentaalfilmina linastunud filmi "Vandenõutoimikud. George Soros - maailma niiditõmbaja". Lisaks on hea meelde tuletada ka kaht Eesti ajakirjanduses ilmunud artiklit: siin on Postimehe oma ning siin Eesti Ekspress.

Euroopa ja maailm

Valgevene vajab endiselt toetust
Balti riigid, sh Eesti on Valgevene demokratiseerumise vajadust endiselt tulisena hoidnud - teeme seda ka edaspidi. Loe Oxfordi professori, ka Avatud Ühsikonna Foorumi kunagise peaesineaja Timothy Garton Ashi esseed, kus parelleele ka meie mine-vikuga. Samuti tutvu Eesti ühiskonnategelaste pöördumise ja ettepanekutega, kus all ka AEFi allkiri. 
 

AEF raadios

AEF minutid 2. septembril

AEF minutid on tagasi Kuku raadio eetris kolmapäeviti pärast kella 10 uudiseid!
Avaliku sektori, eraettevõtete ja vabakonna koostööplatvormist Rohetiiger ning keskkonnasõbraliku eluviisi edendamisest räägib selle üks eestvedajatest Eva Truuverk. Algatust toetab ka Aktiivsete Kodanike Fond. Saadet kuula SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. Kohtumiseni 26. augustil!
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia