Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 26 / 2020

AEFi uudised

Uus taotlusvoor ja infopäevad
Kuulutasime 2.oktoobril välja uue taotlusvooru Aktiivsete Kodanike Fondi keskmise suurusega ja suurprojektidele! Ootame ja loodame aktiivset osavõttu! Toetussummad jäävad 30 000-100 000 euro vahele. Oodatud on projektid, mille eesmärgiks on:
🔹Tugevam demokraatlik kultuur ja suurem kodanikuteadlikkus
🔹Laiem toetus inimõigustele ja võrdsele kohtlemisele
🔹Haavatavate rühmade suurem mõjujõud
Tutvu taotlusvooru kuulutusega www.acf.ee kodulehel. 
Koostöös AEFiga korraldab Vabaühen-duste Liit infopäevad 20. oktoobril (eesti keeles) ja 27. oktoobril (vene keeles). Info SIIT!

Issanda loomaaiast

Uus USAIDi uuring vabakonna kohta
Avalikuks on saanud värske Ida-Euroopa ja Euraasia vabaühenduste elujõulisust võrdlev indeks, mida koostab iga-aastaselt USA Arengukoostöö Agentuur (USAID). Uuringus tunnustatakse Eesti vabaühenduste üldist võimekust ning tegutsemisvabadust. Samas tuntakse muret vähemusi esindavaid ühendusi tabanud rünnakute pärast. Loe täpsemalt SIIT ja vaata ka võrdlust teiste riikidega. 

Hea Kodaniku Klubi 13. oktoobril
Sedakorda kasutajakesksest andmehaldusest koostöös Open Knowledge Estoniaga. Toimumiskoht Arhitektuurikeskuses ja kell 16.00.  
Registreeru siin.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Pandeemia kaasmõjud: üledoosid
Koroonapandeemia mõjust vaimsele tervisele on palju räägitud. Ühiskonna sulgemine, ebakindlus ja teadmatus on teravalt toonud esile ka narko-sõltuvusega seotud probleemid. Näiteks USAs Ohios on üledooside arv suurim viimase 10 aasta jooksul. Loe SIIT, kuidas kommenteerib olukorda ka OSFi stipendiaat Faith in Public Life.

Euroopa ja maailm

Kodakondsusest ja rändest
27. oktoobril toimub EMN Eesti konverents “Kodakondsus ja ränne – täna ja homme“, mille fookuses on EL liikmesriikide kodakondsuspoliitika valikud. Lisaks antakse ülevaade viimase aasta rändetrendidest Eestis ja Euroopas. Osaleda saab ka veebis. Info SIIN

COVID-19 mõjust vabakonnale
Anna Euroopa Majandus- ja Sotsiaal-komiteele teada, kas ja kuidas on koroonaviirus sinu ühenduse tegevust mõjutanud. Vasta 9. oktoobrini SIIN. 

AEF raadios

AEF minutid 30. septembril
Maailmaharidusega tegeleva MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise suuna juht Kristina Mänd räägib tänavu juba 13. korda toimuvast Õiglase Kaubanduse kuust. Saadet kuula SIIT!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia