Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 6 / 2020

AEFi uudised

Anneta avatud ja aruka Eesti heaks!
Eestil on esmaspäeval 102. sünnipäev ning meie põhiseadus saab tänavu 100-aastaseks. Ka meie vabakond kaitseb isiku- ja kodanikuvabadusi ning igaüks saab siin kaasa aidata. 

Sellest aastast saab enammakstud tulumaksu kas tervikuna või osaliselt annetada kuni kolmele organisatsioonile või ühingule. Kui pead avatud, arukat ja inimsõbralikku Eestit oluliseks, siis saad oma panuse AEFi heaks anda e-Maksuametis kuni 30. aprillini.ACFi II voorus toetatud projektid
II voorus toetust saanud projektide elluviijaid asuvad ACFi koordinaatorid ükshaaval teavitama märtsi alguses. Tulemused loodame avalikustada märtsikuu II pooles. 

Issanda loomaaiast

NULA ootab elumuutvaid ideid
Eesti ainus ühiskondlike algatuste inkubaator NULA kuulutas välja avaliku ideede kogumise, kuidas elu Eestis paremaks muuta. Kolme parima algatuse vahel läheb programmi lõpus jagamisele 75 000 eurone auhinnafond. Uute ühiskondlike algatuste ideed on oodatud NULA inkubaatorisse kuni 23. märtsini. Osale inspiratsiooniõhtutel ja hakka pihta! Lisainfot kodukalt.

Tartus ootab sind uus töö
Tartu Rahvusvaheline Maja otsib oma meeskonda osaajaga (0,5) võrgustiku-ürituste koordinaatorit. Töö sisuks on korraldada korra kuus üritusi, mille eesmärgiks on toetada uussisserändajate ja eestlaste vahelisi suhtlusvõrgustikke. Anna endast märku juba homseks, 22. veebruariks. Lisainfo on SIIN.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Lõimides sisserändajaid Kreekas
Kreeka Lesbose saarel on praegu umbkaudu 21 000 pagulast-põgenikku, peamiselt on nad sinna jõudnu Süüriast ja Afghanistanist.
Starfish Foundation on rohujuuretasandil tegustev organisatsioon ning OSFi stipendiaat, kes on kaasanud ka kohalikud elanikud, et parandada nii materiaalseid tingimusi kui ka vaimset keskkonda, kus need inimesed koos peredega igapäevaselt ning teadmata ajaks elavad. 

Euroopa ja maailm

Vabakond vajab ELilt rohkem toetust
Rohkem kui 250 organisatsiooni üle terve Euroopa on andnud oma allkirja, et kinnitada vajadust ELi poolse suurema rahastuse järele kodanikuühiskonna heaks. Täpsemalt loe Poola Batory Fondi veetud kampaania kohta nende kodulehelt. Eestist on liitunud 8 organisatsiooni, sh Vabaühenduste Liit. Kui sinu organisatsiooni allkiri on veel puudu, siis tee enda hääl kuuldavaks!

SAYP suveakadeemia ootab osalejaid
SI Summer Academy for Young Professionals ehk SAYP kutsub suveakadeemiasse! Kuni 35-aastased noored Balti regioonist ning Idapartnerluse riikidest saavad kandideerida rootslaste korraldatud suvekooli, mis toob kokku poliitikakujundajad, avalikud teenistujad ja vabakonna. Kandideerida saab veebis kuni 11. märtsini. Programmi kohta loe täpsemalt SIIT.

AEF raadios

AEF minutid 19. veebruaril

8. Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist kutsub üles veebruarikuu vältel esitama oma aruteluidee ning räägib, mis tänavu Paides 14.-15. augustil ees ootab. Saadet kuula SIIT!
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia