Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 11 / 2020

AEFi uudised

Koroonaviirus ja uutmoodi (töö)elu
AEFi kontor on suundunud määramata ajaks kaugtööle. E-mailid ja telefonid töötavad endiselt, need leiab SIIT. 

ACFI II voorus toetatud projektid
Vabaühenduste tegutsemisvõimekuse tõstmisele suunatud voorus läks 15 algatuse vahel jagamisele 250 000 eurot. Projektide täisnimekirja koos summade ning projektide lühi-kirjeldustega leiab Aktiivsete Kodanike Fondi koduleheküljelt. Head tutvumist! Järgmist taotlusvooru on oodata 2020. aasta II pooles. Issanda loomaaiast

#väärtvana kampaania
Arengukoostöö Ümarlaud lükkas sotsiaalmeedias käima kampaania #väärtvana, mille raames kutsutakse inimesi üle oma veel kasutatavat ja tänase maailmaga ühilduvat tarbeeset ka teistele tutvustama läbi nende esemete loo. Kampaania taustaks on kestlik tarbimine. Täpsemalt loe SIIT, liitu Terveilm.ee Facebooki lehega. 

Oluline info töötasu hüvitise kohta
MTÜdes ja SAdes on umbes kolmandik lepingutest võlaõiguslikud. Kui ka sul on töövõtu- või käsunduslepingud, võib töötasu hüvitist siiski saada – tehes lepingud ümber töölepinguks. Siin on siiski omad konksud. Täpsustav info asub Vabaühenduste Liidu kodulehel.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Soros annetab COVID-19 võitluseks
Filantroop George Soros teatas möödunud nädalal, et annetab 1 miljon dollarit oma kunagisele kodulinnale Budapestile, et paremini tulla toime koroonaviiruse-vastases võitluses ning teise miljoni Milanole, et leevendada linna pikka ja keerulist väljumist kriisist. Samal ajal juhtis ta tähelepanu, et EL peaks olema solidaarsem ning võtma aktiivsema rolli kõige rohkem kannatanute abistamisel. Loe ka Alexander Sorosi artiklit. OSF on lubanud, et annab peatselt teada veel uutest algatustest, mida seoses globaalse COVID-19 kriisiga toetab. 

Euroopa ja maailm

Inspireerugem Tšehhi kogemusest
Mõttekeskus European Values Center for Security Policy on avaldanud raporti Tšehhi kogemustest koroonaviirusega võitlemisel, kus ka vabakonnal on olnud aktiivne roll. Tšehhi, Slovakkia ja Sloveenia hetkel ainsad Euroopa Liidu liikmesriigid, kes on maskikandmise avalikes kohtades kohustuslikuks teinud. Selle tulemusena müüakse Tšehhis maske näiteks ka müügiautomaatidest, aga neid saab - tasuta - ka kohtadest, kuhu vabatahtlikud on nad soovijaile üles riputanud. Kodanikuaktivismi tulemusena tekkisid online kaardid, kus maskide täpsemad asukohad näha. Tutvu ja teeme järgi!

AEF raadios

AEF minutid 1. aprillil

Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf ja huvikaitsejuht Alari Rammo räägivad, kuidas ollakse keerulisel ajal ühendustele toeks ning mil moel mõjutab koroonakriis vabaühen-duste tegevust, sõltumatust ja tulevikuväljavaateid. Saadet kuula SIIT. 

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia