Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 14/2022

AEFi uudiseid

Koosmeele auhind: Ukraina heaks!
Sel nädalal tunnustas AEF taas üht eestimaist algatust, mis on kaasa aidanud avatuma ja parema ühiskonna kujunemisele. Tänavuse Koosmeele auhinna pälvis kolme vabaühenduse ühisalgatus "Ukraina heaks!", mis on tegutsenud järjekindlalt juba alates 2014. aastast 🇺🇦 .
Palju õnne, Eesti Pagulasabi, Mondo ja Ukraina Kultuurikeskus! 💙 💛 💙Pildigalerii jäädvustustega väiksest tunnustusüritusest leiate AEFi Facebooki lehelt.

Kuna AEF tähistas aprillis oma 32. sünnipäeva, siis said kõik kolm kodanikuühendust Eesti Pimemassööride Ühingult 96 ehk igaüks eraldi 32 kinkekaarti. Kinkekaartide ostu toetasid ettevõtjad Heldur Meerits, Aku Johannes Sorainen ja Rainer Sternfeld. Traditsioonina kaasneb auhinnaga kunstnik Marje Üksise graafiline leht “Koosmeelesammas”. 

Kutsume jätkuvalt üles algatusele annetama, sest töö kestab veel pikalt edasi! 


 Foto: Maryna Koshova Photography

Issanda loomaaiast

Juba homme: Teeme Ära talgupäev
Tänavune talgupäev toimub 7. mail 2022 Kõik on oodatud talguid korraldama ja talguveebi kirja panema! Seekord on tähelepanu all koduümbruse veekogude ohutus, igaühe looduskaitse ja kogukonnatunde tugevdamine. Täpsemalt loe kõigest kodulehelt www.teemeara.ee 
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kampaania #BeTheEnemy
Siit leiad OSFi üleskutse ja kampaania #BeTheEnemy - Ukraina toetuseks. Lingilt leiad ka suuremad kohalikud organisatsioonid, keda OSF toetab: Dixi Group, 100% Life, Centre for Economic Strategy ja Kharkiv Human Rights Protection Group.

Siit aga võid lugeda - või soovi korral taskuhäälingust kuulata - , mida räägib Euroopa ja maailma muutuvatest jõujoontest OSFi juhatuse liige, filosoof ja politoloog Ivan Krastev, kes on Tallinna külastamas ka järgmisel nädalalõpul toimuva Lennart Meri Konverentsi raames. 

Euroopa ja maailm

Tähistame Euroopa Päeva!
Juba homsest ehk 7. maist tähistatakse Eesti erinevates paikades Euroopa päeva, mille ametlikuks kuupäevaks on 9. mai. Sarnaselt eelmise kahe aastaga, toimuvad üritused samal ajal kokku kuues Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Narvas, Võrus, Pärnus, Kuressaares.
Lisaks korraldavad kohalikud Europe Directi keskused  üritusi ja tegevusi ka Põlvas, Hiiumaal ja Haapsalus. Loe täpsemalt Euroopa Päeva kodulehelt, kus on info ka inglise, ukraina ja vene keeles. Ka Facebooki loodud üritusel on kirjas kogu ajakava ning info.
Tule ja löö kaasa - näita, et toetad Euroopat ja Euroopa väärtusi! Euroopa Päeva lõpetab 9. mail kell 20-23 kontsert Islandi väljakul. ECFRi podcastid
Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia