Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 15 / 2020

AEFi uudised

#kuidasmekestame Vabamus
AEFi ja mitmete teiste organisatsioonide koostöös näitust näeb nüüd taasavatud Vabamus! Ehkki fotograaf Birgit Püve rändas kaameraga mööda Eestit ringi juba 2018. aastal, püüdes pildile rahvastiku vähenemise ning vananemisega seotud muutused Eesti inimeste argielus, on tänavune koroonapandeemia asetanud need uude vaatevinklisse.

"Nendel fotodel ning inimeste lugudes kajastuvad nii pendelränne Eesti-Soome vahel, Ukraina tööjõud Eestis kui ka Eesti-sisene ränne," sõnas AEFi juhataja Mall Hellam. "Praegune riigipiiride suletus on toonud esile haprad kohad meie majanduses, poliitikas ning laiemates maailmavaatelistes küsimustes." Uudist ERRi kultuuriportaalist loe SIIT.

Näitus jääb avatuks septembrikuuni. 

Issanda loomaaiast

Google'i koolitus vabaühendustele
Alates aprillist saavad Eesti vaba-ühendused kasutada Google for Nonprofits programmi ja saada tasuta G Suite for Nonprofits mõeldud tooteid ning kuni 10 000 dollariseid reklaamitoetusi Google’i tekstireklaamide jaoks kuus.

Kolmapäeval, 20. mail 2020 kl 13-14 viib Google läbi eestikeelse videokoolituse oma võimaluste tutvustamiseks. Loe täpsemalt SIIT!

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

COVID-19 ja valimised Aafrikas
Loe, millised stsenaariumid ootavad ees tervet hulka Aafrika riike, kus järgmisel aastal on toimumas valimised. Artikli leiab SIIT

Kas sulgemine või mahasurumine?
Kuula podcasti CEU rektori Michael Ignatieffiga, kes viitab koroonakriisis võimu kuritarvitamise ohtudele valitsuste poolt, tuues eraldi esile Ungari juhtumi. 

Euroopa ja maailm

LGBTI kogukonna elust Euroopas
Euroopa Põhiõiguste Ametil on välja tulnud värske ja mahukas raport, mis vaatleb 140 000 LGBTI inimese elu Euroopa Liidus, Suurbritannias, Põhja-Makedoonias ja Serbias ning toob esile muutused võrreldes eelmise suurema, 2012. aastal valminud raportiga. Nn käärid erinevate EL riikide vahel on samuti suured - osades riikides ütleb 70% vastanutest, et elu on muutunud tolerantsemaks; teistes riikides tajub sama suur hulk muutust halvemuse poole. Hinnatakse mh avatust, ahistamist, rünnakuid, diskrimineerimist, vaenukõne esinemist, aga ka haridust ning majanduslikku olukorda. 

AEF raadios

AEF minutid 13. mail

SA Kiusamisvaba Kool eestvedaja Triin Toomesaar räägib, kuidas KiVa Eesti koolides kiusamise vastu võitleb ning räägib, milline on kriisiolukorra mõju küberkiusamisele. Kuula SIIT

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia