Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 4 / 2022

AEFi uudised

Tuult on tiibadesse saamas Aktiivsete Kodanike Fondist vabaühenduste võimekuse tõstmiseks mõeldud taotlusvoorust toetust saanud algatus!

Mõttekoja Praxis ja Rakendusliku Antropoloogia Keskuse järelkasvu-programmi võivad kandideerida kõik, kes tunnevad huvi mõttekodade argipäeva ja köögipoole vastu ning tahaksid mõista, kas mõni selline võiks sobida ka tulevikus töökohaks.
Kandideerimine 11. veebruarini!

Tiiseriks vaata videot nelja hästi tuntud praxikuga, kes räägivad, mida töö mõttekojas neile andnud on. 

Issanda loomaaiast

Palju õnne, vabakonna tähed!
Vabaühenduste Liit tunnustas taas aasta tegijaid! Esitati enam kui 200 kandidaati. Kõigi mulluste silmapaistvamate kodanikuühiskonna tegijatega tutvu SIIN. Palju õnne ja jaksu ka Avatud Eesti Fondi poolt!

Mondo kliima ja rände häkaton
Mondo ja DD StratLab korraldasid koostöös noorte kliima ja rände teemalise häkatoni. Võiduideedeks osutusid rändepodcast, Eesti toodete saatmise teenus väliseestlastele, äpp emotsiooniostude vähendamiseks ja kohaliku kooli kasvuhoone taas-ehitamine. Täpsemalt tutvu SIIN.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

George Sorosi Hiina-teemaline kõne
Täna avati Hiinas Pekingis XXIV taliolümpiamängud. Möödunud nädalal korraldati Stanfordi Ülikoolis veebinar, kus arutleti Hiina rolli üle maailma poliitikas- ja majanduses, aga ka demokraatia, inimõiguste ja väärtuste üle praeguses maailmas. Xi Jinping kasutab olümpiamänge kui propagandat, et õigustada Hiina erinevaid karme poliitikaid. Kokkuvõte OSFi asutaja filantroop George Sorosi kõnest on leitav siit, samuti tema esinemine videos. 
 

Euroopa ja maailm

2022. aasta Karl Suure noorteauhind
16-30-aastane noor, see on sulle: alates 2008. aastast on Euroopa Parlament koos Aachenis asuva Karl Suure rahvus-vahelise auhinna sihtasutusega kutsunud igal aastal kõigi ELi liikmesriikide noori üles esitama noorte poolt ja noorte heaks läbiviidavaid projekte, mis kajastavad nende aktiivset osalust Euroopa arengus. Kandidaate saab esitada elektrooniliselt ja kuni 13. veebruarini - rohkem infot siit lingilt.

Meediavabaduse konverents tulekul
 9.–10. veebruaril korraldab Eesti välisministeerium koostöös Inimõiguste Instituudiga Tallinnas kolmanda rahvusvahelise meediavabaduse konverentsi. Arutatakse koostöövõimalusi meediavabaduse ja ajakirjanike kaitsel maailmas; keskendutakse ka desinformatsioonile ja väljendusvabadusele ning meedia-vabaduse ja internetivabaduse seostele. Konverentsil on palju kõrgetasemelisi kõnelejaid, teiste seas ka saatejuht ja ajalehe Novaja Gazeta peatoimetaja, 2021. aasta Nobeli rahupreemia laureaat Dmitri Muratov ning ÜRO inimõiguste ülemvolinik Michelle Bachelet. Ülekannet saab jälgida välisministeeriumi Youtube'ist ja konverentsi kodulehelt.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn