Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 4 / 2021

AEFi uudised

Norra Kuningriik ja Eesti Vabariik
Täna täpselt 100 aastat tagasi tunnustas Norra noort Eesti Vabariiki ja pandi alus ametlikele diplomaatilistele suhetele. 
 🇳🇴 🇪🇪 🤝👏
Loe Aktiivsete Kodanike Fondi eesmärkidest ja tegemistest Delfis tähtsa päeva puhul ilmunud artiklist - sõna saavad ka maailmaharidusega tegelev MTÜ Mondo ja Eesti Inimõiguste Keskus / Estonian Human Rights Centre

Kandideeri: ACF päevad 2021
Aktiivsete Kodanike Fond kutsub kandi-deerima osalemiseks 2021. aasta Aktiivsete Kodanike Päevadel ACTIVE CITIZENS 4 HUMAN RIGHTS. 
Covid-19 pandeemia tõttu toimuvad need 2021. aastal suuremas osas online-kohtumiste vormis, v.a. programmi lõpuüritus, mis leiab aset Oslos septembris või oktoobris 2021. Kogu lisainfo ja taotlusvormi leiad ACFi kodulehelt kuulutusest.

Issanda loomaaiast

Praxise tüüri hoiab nüüd Urmo Kübar
Aastatuhande vahetusel AEFi toel tuule tiibadesse saanud mõttekoja Praxis nõukogu valis juhiks senise presidendi vabakonnanõuniku Urmo Kübara (kes 21 aastat tagasi andis ise vabakonna häälekandja Foorum toimetajana teada Praxise asutamisest!). Pikkade aastate jooksul on AEFil Praxisega olnud palju ühiseid koostööprojekte ja jagame paljuski samu väärtusi. Jõudu ja jaksu mõttekojale ja uuele juhile!
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Õigusabi Covid-19 pandeemia ajal
Isegi enne pandeemiat oli maailmas hinnanguliselt 1,5 miljardit inimest, kes ei suutnud saada piisavalt head ja efektiivset õigusabi. Pandeemia ajal on probleem veel suurenenud. OSFi Õigusprogramm on nüüd välja andnud käsiraamatu, mis keskendub sellele, kuidas jätkata efektiivse õigusabi pakkumist - kattes tehnoloogilised aspektid, privaatsuse kaitse ning olles ligipääsetav kõigile õigussüsteemi lülidele.

Euroopa ja maailm

EL rohelepe ja geopoliitika
ECFRil on ilmunud kompaktne analüüs, millised on Euroopa Liidu rohelise kokkuleppe mõjud rahvusvahelistele suhetele.

AEF raadios

AEF minutid 3. veebruaril

Sotsiaalse Innovatsiooni Labori asutaja ja juht Rasmus Pedanik räägib, mis on koosloome ning kuidas selle abil lahendada keerukaid ühiskondlikke probleeme. Saadet saad järele kuulata SIIT. 
AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn