Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 7 / 2020

AEFi uudised

Anneta avatud ja aruka Eesti heaks!
Eestil tähistas oma 102. sünnipäeva ning meie põhiseadus saab tänavu 100-aastaseks. Ka meie vabakond kaitseb isiku- ja kodanikuvabadusi ning igaüks saab siin kaasa aidata. 
Sellest aastast saab enammakstud tulumaksu kas tervikuna või osaliselt annetada kuni kolmele organisatsioonile või ühingule. Kui pead avatud, arukat ja inimsõbralikku Eestit oluliseks, siis saad oma panuse AEFi heaks anda e-Maksuametis kuni 30. aprillini.
ACFi II voorus toetatud projektid
II voorus toetust saanud projektide elluviijaid asuvad ACFi koordinaatorid ükshaaval teavitama märtsi alguses. Tulemused loodame avalikustada märtsikuu II pooles!

Issanda loomaaiast

KÜSKil on nüüd uus nõukogu
Eile määras rahvastikuminister oma käskkirjaga KÜSKi nõukogu uuteks liikmeteks Aage Õunapi, Avo Üpruse, Irene Käosaare ja Viljam Borissenko. Aage Õunapist sai uus nõukogu esimees ja Avo Üprusest aseesimees. Lisaks neljale vabaühenduste esindajale on nõukogus ka kolm riigi esindajat – Siseministeeriumi esindaja Raivo Küüt, Rahandusministeeriumi esindaja Eha Paas, kolmanda riigi esindaja nimetab minister hiljem.Uudise ja uute liikmete taustaga saab tutvuda SIIN. Siin ka ERRi lühiuudis.

Hea, et veebruar on tänavu pikk
Veel viimased 2 päeva on käimas Arvamusfestivali ideekorje! Sel aastal on teemaks inimese põhiõigused ja -vabadused. 29. veebruari keskööni saab esitada mõtteid, millest tuleks kindlasti rääkida 14.-15. augustil toimuval kaheksandal festivalil.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Soros FBst ja poliitilisest reklaamist
George Soros on kriitiline Facebooki juhtide Mark Zuckerbergi ja Sheryl Sandbergi otsuse suhtes mitte piirata poliitilist reklaami Facebookis, nähes selle taga vastastikku kasulikku tehingut nii Facebookile endale kui USA president Donald Trumpile valimiste-eelsel ajal enne 4. novembrit 2020. Soros pakub, et kogu reklaam, millel on vähimgi poliitilise kallutatuse kahtlus, peaks olema Facebookist eemaldatud. Selleks ei ole vaja oodata valitsuse otsuseid või regulatsiooni, seda saab otsustada FB ise - kuid tundub, et selleks puudub tahe. Financial Times'is ilmunud lühiarvamust loe SIIT.

Euroopa ja maailm

Kodanike Euroopa ootab taotlusi
Euroopa Liidu rahvusvahelise koostöö toetusprogramm Kodanike Euroopa tuletab meelde, et programmiperioodi viimased tähtajad on 3. märtsil ja 1. septembril kell 18.00! Võimalik on kandideerida veel linnade võrgustike ja kodanikuühiskonna projektidele. 

Korruptsioon ja/vs. autoritaarsus
NYT-is ilmunud huvitav artikkel sellest, kuidas Putini-(järgse) Venemaa poliitiline süsteem liigub eemale isikukultusest, samal ajal kui USAs muutub riigijuhi isik järjest olulisemaks. See ei tähenda, et väheneks autoritaarsus, kuid tõenäoliselt väheneb korruptsioon. USA tendents võib olla vastupidine. 

AEF raadios

AEF minutid 26. veebruaril

Nutikate ühiskondlike ideede inkubaatorist NULA räägivad Kodanikuühiskonna Sihtkapitali koordinaator Mari-Liis Saaret ja Heateo SA projektijuht Agnes Miidla. Infot saab ka peatselt toimuvate inspiratsiooniõhtute kohta. Saadet kuula SIIT
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia