Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 24 / 2020

AEFi uudised

Veel läheb veidi aega: ACFi uus voor
Aktiivsetele kodanikele kohaselt tuntakse juba aktiivset huvi, millal kuulutame välja uue taotlusvooru keskmise suurusega ja suurprojektidele.
Hetkel saame veel paluda natuke kannatlikkust, kuniks ootame viimaseid kooskõlastusi.
Kogu jooksvat ja varasemat infot täiendame www.acf.ee kodulehel ja vahepeal hoidke ennast meie stipendiaatide tegemistega kursis ka ACFi Facebooki lehe vahendusel. 

Hea Kodaniku klubi ja koosloome
Aktiivsete Kodanike Fondi toel ja Vabaühenduste Liidu eestvõttel toimus 22. septembril sügise esimene Hea Kodaniku klubi pealkirjaga “Loome koos!” Üritusel jagati nii teoreetilisi teadmisi kui ka praktilisi näpunäiteid, kuidas saavutada koosloomes kõigile osapooltele parimaid tulemusi. Loe edasi SIIT, arutelu saad järele vaadata sellelt lingilt.

Issanda loomaaiast

TEDx Tallinn vaatab käänaku taha
26. septembril ehk sel laupäeval toimub Tallinnas Proto avastustehases TEDx Tallinn, millel teemaks "Käänaku taga". Kuulata saab paljusid ühiskondlikult sotsiaalse närviga erinevate elualade esindajaid loomeinimestest akadeemikute ja antropoloogideni. Seekord tuleb TEDx inimesteni virtuaalsel teel ja seda täiesti tasuta. Vii ennast kurssi SIIN!
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Pandeemia Pakistani vanglates
Koroonaviiruse pandeemia ajal elaks riigid justkui oma mullides, ellujäämisega tegelevad kõik. Milline tegelikkus valitseb meist kaugel, näiteks Pakistani ülerahvastatud vanglates? Viiruse levik on kontrolli all, aga pandeemia on toonud välja ühe struktuurse probleemi: kuidas reformida õigussüsteemi nii, et see ei karistaks ebaproportsionaalselt vaeseid ja ei hoiaks neid pikalt eeluurimisvanglates? Pandeemia toob ebavõrdsuse veelgi rohkem esile. Loe lugu SIIT

Euroopa ja maailm

Läti vabakond nõuab kaasatust
Läti vabaühenduste liit ehk Civic Alliance Latvia on asunud tegema kõvemat häält ja üleskutseid, et Läti riigieelarve koostamisel arvestataks senisest rohkem ka vabaühendustega. See tähendaks nii vabakonna suuremat kaasatust ja osalemisvõimalusi, aga ka paremat ning läbimõeldumat rahastust, mis lähtub hea valitsemise põhimõtetest. Loe edasi SIIT.

AEF raadios

AEF minutid 23. septembril
Räägime vaimse tervise esmaabi andmise oskustest ning kampaaniast #püsimekoos. Saatekülalisteks on Kadri Pahla ja Minna Sild vaimse tervise edendusega tegelevast MTÜst Peaasi, mida toetab ka Aktiivsete Kodanike Fond. Saadet saad kuulata SIIT!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Kentmanni 18-10 Tallinn 10116 Estonia