Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 19 / 2021

AEFi uudised

Tutvu uute ACFi projektidega
Toetame seekord Norra, Islandi ja Liechtensteini rahastatud Aktiivsete Kodanike Fondi kaudu 13 projekti, millest 8 on üleriigilise haardega ning 5 kohaliku tasandi algatused. Lõppenud voor keskendus vabaühenduste võimekuse tõstmisele ja maksimaalseks toetussummaks projekti kohta oli 20 000 eurot.

👉 Tutvu kõigiga ACFi kodulehel! Sel nädalal toimus veel infoseminar uute projektide elluviijatele. Kõik ühendused saavad salvestuse ja slaidid ka tagantjärele. Tuult tiibadesse!

👉 #CivilSocietyStartsHere kampaania!
Inimõigused, vabadus, võrdõiguslikkus, inimväärikus, demokraatia ja õigusriik on väärtused, mille suuremale toetusele Aktiivsete Kodanike Fond oma uue üle-Euroopalise kampaaniaga püüdleb. Tutvu erinevate heade algatustega erinevatest Euroopa riikidest! Siin saad tutvuda ka eraldi videoklippidega. Esimesena tutvustatakse inimõigustega seotud projekte.
#EEANorwaygrants

Issanda loomaaiast

Linnad ja vallad rohetiigriteks
Maiu Lauring ja Teele Pehk kirjutavad, et ukse ees on selle sajandi kõige olulisemad KOV-ide valimised. "Eeloleval neljal aastal on kriitilise tähtsusega, et iga otsus ja investeering viiks meid igas Eesti omavalitsuses kliimakindla ning ökokriisita tuleviku suunas," kirjutavad nad Lääne Elus ilmunud artiklis. Rohetiigri kaudu nõustatakse praegu viit omavalitsust ning kutsutakse üles andma oma hääl kestliku arengu poolt.

Palju õnne, Vabaühenduste Liit!
Reedel on põhjust õnnitleda endist EMSLi, tänast Vabaühenduste Liitu juba 30 ringi eest EV päikese all 🌞! Palju jõudu ja pikka iga! 💐 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Palliatiivravi kättesaadavusest
Ehkki OSF on tulevikus ilmselt kokku tõmbamas oma terviseteemalisi programme ja algatusi, jagavad nad oma blogis Moldova kogemust universaalse palliatiivraviga, mis on ühtlasi seotud inimväärika eluga. Pärast mitut aastakümmet huvikaitsetegevust, on ka palliatiivravi lõpuks Moldovas arvatud universaalse tervishoiuteenuse hulka. Siiski on pikk tee minna - maailmas vajaks palliatiivravi hinnanguliselt umbes 40-60 miljonit inimest, kuid ainult umbkaudu 14% seda saab. Loe täpsemalt SIIT.
 

Euroopa ja maailm

Vabaduse Rüütli auhind Navalnõile
Nädala alguses toimus Varssavi Julgeolekukonverents, kus Eesti endine president (2006-2016) Toomas Hendrik Ilves pidas kõne Aleksei Navalnõi auks, keda tunnustati Vabaduse Rüütli (Knight of Freedom) auhinnaga. Selle võtsid vastu Navalnõi võitluskaaslased Leonid Volkov ja Vladimir Milov. Loe Ilvese kõne ingliskeelset versiooni CEPA mõttekoja kodulehelt või venekeelset tõlget.

Fondid ja seadused 40 riigis
Euroopa Fondide Keskus (EFC) ja Dafne (Doonorite ja Fondide Euroopa võrgustik) avaldasid kootöös valminud uuringu tulemused, mis keskenduvad fondide juriidilistele ja maksukeskkondadele kokku 40 riigis. Eesti eksperdiks oli AEFi juhataja Mall Hellam. Loe kokkuvõttes olulisemaid tulemusi, täispikkuses uuring asub siin.

AEF raadios

AEF minutid - selleks korraks kõik

Eraldi saadet sellel hooajal kahjuks enam ei tule. 
 
👉 Varasemad saated leiab kõik Avatud Eesti Fondi kodulehelt. Head järelkuulamist - teemad ja tegemised on paljud aktuaalsed ka praegugi.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn