Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 28 / 2019

AEFi uudised

Mauerfall 30 järelkaja
Loe president Toomas Hendrik Ilvese nn Impulsrede't rohelise särgiga mehest kas eesti keeles või inglise keeles
23. Avatud Ühiskonna Foorum koos ajaloolase Timothy Snyderiga ning OSFi Heather Grabbe'iga oli võrratu, saime tagantjärele palju tänusõnu. Vaata ja kuula järele FB live'ist või Youtube'ist. Vaata ka esimese ja teise päeva fotosid.

Siia otsa loe magustoiduks ka Timothy Snyderi pikka intervjuud Delfile/Eesti Päevalehele. Täname veelkord Riigikantseleid, USA saatkonda ja erinevaid Eesti ettevõtjaid toetuse eest!

Issanda loomaaiast

Korruptsioonivaba Eesti töötoad
Ühing Korruptsioonivaba Eesti kutsub kohalike omavalitsuste juhte ja sisekontrolli eest vastutavaid isikuid selle aasta viimastele töötubadele, mis toimuvad juba järgmisel nädalal Jõhvis, Tartus ja Tallinnas. Novembri lõpus toimuvate kohtumiste eesmärk on jagada parimaid praktikaid ning selgeks teha, kuidas edasi liikuda ning tagada, et kõigil omavalitsustel on olemas läbipaistvust ning tõhusat korruptsiooni ennetamist tagavad tööriistad. Loe ja registreeri SIIN!
 
Arengukoostöö vajab teavitamist
AKÜ otsib oma meeskonda inimest, kes soovib aktiivselt panustada arengukoostöö, kestliku arengu ja maailmakodanikuhariduse temaatika kommunikatsiooni. Kui sulle pakuvad huvi näiteks rahvusvaheline koostöö, kliimamuutused, inimõigused või kestlik majandus, anna endast märku! Lisainfo SIIT.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult
CEU avas oma ülikoolilinnaku Viinis
Möödunud nädalal avas oma uksed Austria pealinnas Kesk-Euroopa Ülikooli uus kampus, mis kolis sinna pärast pikka ja intensiivset tagakiusamist Ungaris. Tseremoonial esines kõnega ka ülikooli asutaja ning auesimees, OSFi fondide võrgustiku looja filantroop George Soros. Loe täpsemalt The Guardiani artiklist nii Sorosi enda, rektor Michael Ignatieffi ja Viini linnapea Michael Ludwigi kommentaare. 

Euroopa ja maailm

Uut Venemaa välisagentide seaduses
Human Rights Watchi blogi kirjutab, et 21. novembril võttis Venemaa riigiduuma vastu seaduseelnõu, millega tahetakse laiendada nn välisagentide seadust lisaks välisrahastust saavatele MTÜdele ja meediaväljaannetele ka eraisikutele - see tähendaks näiteks sõltumatuid bloggereid ja ajakirjanikke, kellele rakenduksid potentsiaalselt hiiglaslikud rahatrahvid või mitmeaastased vanglakaristused. Aina aheneva kodanikuruumi pärast on mures paljud inimõigusorganisatsioonid, aga ka vaba ajakirjandus. Enne jõustumist peab seaduseelnõu heaks kiitma Föderaal-nõukogu.

AEF raadios

AEF minutid 20. novembril 

Rääkisime 3. detsembril toimuvatest annetamistalgutest, kus osalevad kümned vabaühendused üle Eesti. Saatekülaliseks oli presidendi vabakonnanõunik ja talgute üks eestvedajaid Urmo Kübar. Kuula järele SIIT
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia