Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 11/2022

AEFi uudiseid

Uus Aktiivsete Kodanike Fondi voor
Käimas on Aktiivsete Kodanike Fond / Active Citizens Fund Estonia taotlusvoor, mille tähtaeg on kahe kuu pärast 24. mail! Täpsemalt loe kuulutusest.

👉 Toetust on võimalik taotleda keskmise suurusega projektidel, mille toetus-summa jääb kõigis valdkondades vahemikku 20 000–70 000 eurot (kuni 80 000 eurot, kui projekti on kaasatud partnerid doonorriikidest) ja projekti-perioodi kestus on vahemikus 12–18 kuud.

Lisaks käisime sel nädalal ka Norra saatkonnas 🇳🇴. Arutasime suursaadik Else Berit Eikelandiga ja tema mees-konnaga, kuidas Norra ja Eesti vabakondi omavahel paremini tuttavaks teha ja koostööle utsitada. 

Püsime tugevad ja toetame 🇺🇦
Saad jätkuvalt abiks olla, liitudes algatusega Ukraina heaks ning tehes annetuse. Vaata ka Vabaühenduste Liidu kodukale kokku koondatud infot, kuidas Eesti vabaühenduste kaudu saab kasulik olla. #Ukrainaheaks #StandWithUkraine #NoWar #StopWar

Issanda loomaaiast

Anna oma hääl heale linnaruumile
Lõppenud on installatsioonikonkurss, millega rikastatakse Putukaväila lõike ja paiku, mis täna mõjuvad üksluiselt või igavalt. Tutvu 19 laekunud tööga siin lingil ja anna oma hääl kõige rohkem meeldinud tööle. 

Hea Kodaniku klubi tuleb taas
...ja kannab seekord pealkirja "Vaimne enesekaitse vabaühendustele”. 
Ühiskondlik kriis kriisi otsa ei jäta puutumata ühtki organisatsiooni ning sageli haavatavate sihtrühmadega tegelevad vabaühendused toimetavad pidevas läbipõlemise riskis. Tule ja liitu aruteluga 13. aprillil!

Eesti esimene inimõiguste kogumik
📖 26 peatükki. 33 autorit. 800 lk. 4000 joonealust viidet! Ilmunud on esimene põhjalik eestikeelne inimõiguste valdkonda käsitlev kogumik, mille saad ka veebist (all paremas nurgas) PDFi kujul alla laadida.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Ukraina sõda kui väärtuste sõda
Soros Foundation Kyrgyzstani juht Shamil Ibragimov kirjutab Project Syndicate'is, et Ukrainas pole tegu lihtsalt kahe riigi vahelise sõjaga, vaid sõjaga kahe erineva riikluse põhimõtte vahel. "See on võitlus inimeste tähtsuse ja vabaduse eest versus riigi tähtsuse ja vabaduste eest."

Poola jagab oma kogemusi
Viimastel aastatel on Poola pidanud toime tulema mitme suure põgenike-kriisiga - lisaks Ukraina sõja vallandatud hiidlainele oli pikk ja väga tugev rändesurve ka Valgevene poolt.
Loe artiklist, kuidas on Poola organisatsioonid - kellest mitmeid toetab ka OSF - nendes järjestikustes kriisides tegutsenud. 

Euroopa ja maailm

Äri, inimõigused, kliimamuutused
Täna toimuval EL ja Hiina 🇪🇺🇨🇳virtuaalsel tippkohtumisel on põhifookuseks surve avaldamine Pekingile seoses Ukraina sõjaga. Hiina president Xi Jinping ja peaminister Li Keqiang arutavad Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheli ja Euroopa Komisjoni presidendi Ursula Von der Leyeniga ka ärisidemeid, inimõigusi ja kliimamuutusi. Siia juurde tasub lugeda ka ECFRi analüüse Hiina huvidest Lääne-Balkanil ja Hiina konkurentsist mõju pärast Bulgaarias.

Vaata lisaks EL 🇪🇺 suursaadiku Ukrainas 🇺🇦Matti Maasika videoläkitust Lvivist,
kus ta räägib Ukrainale ette nähtud humanitaarabist ning sellest, kuidas kõik EL liikmesriigid panustavad Euroopa Liidu kodanikukaitse mehhanismi. 


ECFRi podcastid

Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia