Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 33 / 2020

AEFi uudised

Avatud Eesti Fondil on uus kodu!
Aasta lõpus toimus AEFi jaoks üks suur sündmus - kolisime välja oma pikaajalisest kontorist Estonia puiesteel ning leidsime uue ja hubase kodu päris lähedalt. Kolimise käigus läks palju uuskasutusse, näiteks Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajate seltsile, raamatukogudele, Reet Ausile, Tallinna Kunstikoolile ja mööblist Smartswapile. 

Meie aadress on nüüd Kentmanni 10-18, 10116 Tallinn.

Sissekäik asub Rävala puiestee piken-duse poolses osas, silt on õues üleval ja meie ise 1. korrusel. Lisaks kahele kontoriruumile on ka väike, ca 10 inimesele paras koosolekuruum. Kui jälle saab, andke enne märku ja siis tulge külla!  Õnnelikku saabuvat 2021. aastat!
AEFi tänavused pühadesoovid lähevad teele mõeldes kõigile, kel on tänavu olnud raske ja keeruline (loe: terve maailm), aga erilise poolehoiuga Valgevene demokraatia eest seisjate suunas. Ehk on saabuv aasta edukas nii pandeemia- kui diktatuuri-vastases võistluses. Nagu ütleb Valgevene vanasõna -  "Загляне сонца i у наша ваконцa" - ehk "Päike hakkab paistma ka meie aknasse." Loodame, toetame!

Issanda loomaaiast

NULA starditoetuse saajad selgunud
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetatud ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatori viienda hooaja võitjad ja
25 000-eurose starditoetuse saajad on Helge, Logopuu ja E-lapsehoidja. Kõik kolm algatust tegelevad otsesemalt või kaudsemalt laste ja noortega, luues uued digitaalsed lahendused vaimse tervise turgutamiseks, kõnearengu jälgimiseks ja lapsehoiuks. Järgmisel kolmel aastal jätkab KÜSKi partnerina NULA elluviimisel Heateo SA. 

Rahvastik ja sidus ühiskond - arva!
Siseministeerium ja kultuuriministeerium ootavad 8. jaanuarini kooskõlastusi ja arvamusi uuele arengukavale, mis hõlmab rahvastiku, lõimumise, usu, kodanikuühiskonna ja üleilmse eestluse teemasid. Edasi läheb kava aruteluks parlamenti. Kogu info kompaktselt Vabaühenduste Liidu kodulehel

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

COVID-19 ja globaalne lõuna
Pandeemia on kaasa toonud selle, et esimest korda 20 aasta jooksul on Aafrikas kasvanud äärmises vaesuses elavate inimeste hulk; lisaks tõusevad ka riikide võlakohustused ning võlgade külmutamisega on nõus vaid üksikud riigid G20-st. 
OSFi majandusliku õigluse programmi juht Julie McCarthy kirjutab, millistele valdkondadele võiks keskenduda ebavõrdsuse vastu võitlemisel USA roll ja mõjuvõim, samal ajal kui presidendiks valitud Joe Bidenil tuleb rinda pista ka USA enda kiratseva majandusega. Vaesemate riikide aitamine aitaks vähendada poliitilist ebastabiilsust, kaitsta haavatavaid tööliste gruppe USA enda tootmisahelates ja tegeleda ka korporatiivmaksude vältimise küsimusega. Loe kogu artiklit

Euroopa ja maailm

Head praktikad ligipääsetavusest
Euroopa Fondide Keskus on kokku kogunud konkreetseid häid praktikaid ligipääsetavuse teemal - nii online kui offline keskkondades, nii vormi kui sisu ja kommunikatsiooni silmas pidades. Sisaldub ka nn tööriistakast, mida võtta aluseks oma tegemiste-sündmuste korraldamisel. 

AEF raadios

Aasta viimased AEF minutid

16. detsembril eetris olnud saates räägib MTÜ Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liige Piret Loomets väljakutsetest diabeedihaigete laste huvikaitses ning tutvustab Diabeedikooli ja selle võimalusi. Diabeedikooli toetab ka Aktiivsete Kodanike Fond. Saadet kuula järele AEFi kodulehelt.

Aasta viimane saade on eetris 23. detsembril ning selles võtab SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar kokku tänavused väljakutsed ja töövõidud; räägime nii kiusuennetusest kui küberkiusamisest. Saadet saad kuulata SIIT.

Kuulmiseni 6. jaanuaril 2021. aastal!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia